Bożena  Gniedziuk Markiewicz (1961-2014)

START:    19 kwietnia 2024    18:00 CAF3, ul. Fabryczna, 05-270 Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 13 kwietnia 2024    19:51

Bożena  Gniedziuk Markiewicz (1961-2014). Nasza szczypiornistka

W styczniu 2024 r. upłynęło już dziesięć lat od śmierci jednej z najlepszych zawodniczek w historii polskiej, kobiecej piłki ręcznej - Bożeny Gniedziuk Markiewicz. Reprezentowała ona Polskę, rozgrywając w białoczerwonych barwach 241 spotkań i strzelając 398 bramek, co było jeszcze do 2017 r. rekordem. 

Ostatnie blisko dwadzieścia lat swojego życia przeżyła w Markach pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego w mareckich placówkach oświatowych, najdłużej w Zespole Szkół nr 1. im. Jana Pawła II.

Prelekcja poświęcona Ś.P. Bożenie Gniedziuk-Markiewicz z wykorzystaniem środków audiowizualnych odbędzie się w najbliższy piątek 19 kwietnia o godz. 18.00 w gościnnym Centrum Aktywności Fabryczna 3  (CAF).

Na prelekcję zostali zaproszeni: Wojciech Markiewicz mąż zmarłej reprezentantki Polski oraz Aleksander Markiewicz - syn.

 

Nasze piątkowe spotkania w CAF (w każdy trzeci piątek miesiąca) organizowane przez Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga, wpisały się w kalendarium wydarzeń kulturalno-oświatowych odbywających się w Markach. Prelekcje, które mają formułę otwartych spotkań dyskusyjnych, poświęcone są historii, dziejom naszej miejscowości, począwszy od śladów pierwszego osadnictwa i pobytu ludzi na ziemi mareckiej (dziesiąte tysiąclecie przed Chrystusem), aż do czasów współczesnych.

Jak co miesiąc na zakończenie spotkania wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe związane z historią Marek.

Spotkanie poprowadzi Prezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, Zbigniew Paciorek.

Serdecznie zapraszamy

Załączniki:

bozena 1.jpg

Galeria

zdjecie: 132017
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry