Zmiana warty w powiecie

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 7 maja 2024    15:30

Mieszkaniec Marek został starostą wołomińskim. Gratulujemy Arkadiuszowi Werelichowi!

Dziś (7 maja) odbyła się pierwsza sesja rady powiatu wołomińskiego. Jednym z najważniejszych punktów obrad był wybór starosty. W nowej kadencji funkcję tę będzie pełnił Arkadiusz Werelich, samorządowiec i mieszkaniec naszego miasta. W głosowaniu uzyskał on 16 głosów, jego kontrkandydat – Adam Lubiak, obecny starosta – 13.

W okolicznościowym przemówieniu Arkadiusz Werelich podkreślił znaczenie inwestycji.

W tych niespokojnych czasach stwórzmy sobie w powiecie wołomińskim najlepsze warunki do współpracy i pracy z uszanowaniem różnicy zdań, które są naturalnym efektem debaty publicznej. Dokonajmy rzeczy niemożliwych, bo razem możemy więcej – powiedział Arkadiusz Werelich.

Jestem przekonany, że wybór Arkadiusza Werelicha to szansa rozwojowa dla naszego miasta. Mamy sporo spraw do ogarnięcia na linii powiat-miasto m.in. z zakresu inwestycji oświatowych, ale i drogowych. Arkadiusz dał się poznać jako osoba zaangażowana w sprawy mareckie i powiatowe – zaznacza Jacek Orych, burmistrz Marek.

Arkadiusz Werelich jest rodowitym mieszkańcem Marek. Uczył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach oraz Liceum Ekonomicznego im. Stanisława Herbsta w Warszawie. Ukończył Uczelnię Łazarskiego na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wyższą Szkołę Menedżerską na Wydziale Menedżerskim. W latach 2010-2014 był radnym miasta Marki, następnie radnym powiatowym. Pracuje dla warszawskiego samorządu.

Przewodniczącą Rady Powiatu Wołomińskiego została Magdalena Suchenek, a wiceprzewodniczącą Karina Jaźwińska. 

Przypomnijmy, że radnymi powiatowymi z naszego miasta są: Ewa Rosa, Ewa Michalak, Radosław Dec i Arkadiusz Werelich. Życzymy im owocnej pracy!

Galeria

zdjecie: 132041
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry