Powstanie styczniowe na Mazowszu

START:    17 maja 2024    18:00 CAF3, ul. Fabryczna 3, Marki

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 14 maja 2024    13:59

Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga zaprasza na prelekcję historyczną do gościnnego Centrum Aktywności Fabryczna 3 w dniu 17 maja (piątek) o godz. 18.00.

Tematyka spotkania poświęcona będzie wybranym zagadnieniom związanym z powstaniem styczniowym 1863 r., ze szczególnym uwzględnieniem tego co się działo w Warszawie i najbliższych okolicach. Przybliżona zostanie sylwetka wybitnego matematyka, pedagoga i uczestnika walk powstańczych Romana Żulińskiego, który w Rządzie Narodowym 1863/1864 był dyrektorem ekspedytury i poczty powstańczej.

Tradycyjnie wśród osób, które wezmą udział w spotkaniu rozlosowane zostaną nagrody książkowe o tematyce dotyczącej historii Marek. 

Prelekcję poprowadzi działacz Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga – Marian Ryszard Sawicki.

Serdecznie  zapraszamy

Załączniki:

01.jpg

Galeria

zdjecie: 132048
fot. 1
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry