Noc Muzeów w Markach

Ada Gajek UMMarki OSP MOK MCER

 16 maja 2024    11:56

Wybierz coś dla siebie

Na weekend 17-19 maja 2024 r. zaplanowano w mieście sporo atrakcji w ramach Nocy Muzeów

Ochotnicza Straż Pożarna

17 maja 2024  r.

W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów Ochotnicza Straż Pożarna w Markach zaprasza już w piątek 17 maja.

W godzinach 17:00 – 21:00 będzie można zwiedzić remizę, zapoznać się ze specyfiką pracy i wyposażeniem strażaka oraz zobaczyć z bliska pojazdy OSP.

Będzie można poznać na czym polega egzamin dla psa poszukiwawczego i zrobić zdjęcie z czworonożnymi ratownikami, zobaczyć dlaczego nie wolno gasić gorącego oleju wodą i zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy. Na najmłodszych czekać będzie symulacja pracy w zadymionym pomieszczeniu oraz wspinaczka po skrzynkach.

Około godziny 18:00 będziecie mogli też zobaczyć z bliska ćwiczenia strażaków z wybranych zagadnień związanych z ratownictwem technicznym a około 20:00 wziąć udział w prelekcji dotyczącej działań ratowniczo-poszukiwawczych prowadzonej przez st. bryg. Wiesława Drosio, uczestnika akcji ratowniczych m.in. w Nepalu i Haiti, który podzieli się swoimi doświadczeniami z odbytych misji.

Wiele wskazuje również na to, że odwiedzą nas ponownie goście z sąsiednich jednostek - będzie można zobaczyć zróżnicowanie pojazdów w służbie OSP.

Strażacy przygotują również ognisko, na którym będzie można usmażyć swoje kiełbaski.

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużynskiego  

Astro Noc Muzeów

18 maja 2024 r.

Noc Muzeów w MOK rozpocznie się o godzinie 17:00 Kosmiczną Podróżą, czyli seansem planetarnym dla najmłodszych od 3 lat. O godzinie 18:00 oraz 19:00 odbędą się kolejne Podróże dla dzieci z klas 1-3 oraz 4-6. Dorosłych zapraszamy na projekcje dwóch ekranizacji bestsellerowej powieści Franka Herberta Diuna z 2021 roku (godzina 18:00) oraz z 1984 roku o godzina 21:00. Ponadto zaprezentowana zostanie wystawa Kosmos w sztuce. MOK zaprasza też na kosmiczne rozważania oraz nieziemskie przysmaki.

Na seanse planetarne oraz projekcje Diuny obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w kasie MOK i na mokmarki.pl.

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

III Maraton pływacki  –  „Noc jest z nami”

18 maja 2024 r.

MCER zaprasza do udziału w III maratonie pływackim  –  „Noc jest z nami” pod Honorowym Patronatem  Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha oraz Burmistrza Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk. Maraton rozpocznie się na wszystkich pływalniach o 22:00 a zakończy się 19 maja nie później niż o 2:00.

Kto może wziąć udział w nocnym maratonie?

Do uczestnictwa w maratonie serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich chętnych miłośników pływania.

Do udziału w maratonie zapraszają trzy pływalnie z Powiatu Wołomińskiego:

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie
  • Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne w Markach
  • Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w maratonie nocnym na pływalni? Szczegóły na stronie MCER. 

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 132054
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry