Raport o stanie gminy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 3 czerwca 2024    15:35

Ilu mieliśmy w 2023 r. mieszkańców? Jakie inwestycje zrealizowaliśmy? Ile uchwał przyjęła Rada Miasta? Jak poszły egzaminy mareckim uczniom? Ile wody dostarczyliśmy do gospodarstw domowych? Ile książek wypożyczono z mareckiej biblioteki? Jakie wydarzenia kulturalne odbyły się w Markach? Ile tysięcy ton odpadów odebraliśmy? Takich pytań z różnych dziedzin można zadać setki i… znaleźć na nie odpowiedź. Przynosi je raport o stanie gminy (pobierz).

To podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zmian, do jakich doszło w ubiegłym roku w naszym mieście. To również kompleksowe kompendium wiedzy o tym, co naszej lokalnej wspólnocie udało się zrealizować na różnych płaszczyznach m.in.: inwestycyjnej, społecznej, oświatowej i kulturalnej – mówi burmistrz Jacek Orych.

Przygotowanie takiego raportu jest ustawowym obowiązkiem. Chcemy jednak, by była to maksymalnie przyjazna publikacja dla mieszkańca.

Dlatego można ją przestudiować w formule strony internetowej, umożliwiającej szybszą i lepszą nawigację – mówi Anna Marchlik, sekretarz miasta.

Nad raportem o stanie gminy pochyli się również Rada Miasta Marki. Rozpatrzy go podczas sesji absolutoryjnej. Jej termin ustalony zostanie przez Przewodniczącą Rady Miasta Marki.

W sesji również mogą wziąć udział mieszkańcy. Osoba, która zechciałaby zabrać głos w debacie, składa do Przewodniczącej Rady Miasta Marki pisemne zgłoszenie, które musi być poparte co najmniej 50 podpisami. Zgłoszenie trzeba złożyć w Urzędzie Miasta Marki w Biurze Rady Miasta, al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiony raport o stanie gminy. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15 (decyduje termin złożenia zgłoszenia).

Galeria

zdjecie: 132076
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry