28. Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

START:    14 czerwca 2024    17:00 Klasztor Jasna Góra ul. o. A. Kordeckiego 2, 44-225 Częstochowa

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 13 czerwca 2024    07:24

W dniach 14-15 czerwca 2024 roku po raz kolejny, w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej na Jasną Górę zgromadzimy się w duchowej stolicy Polski. Będziemy prosili za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski, Jasnogórskiej Pani o spełnienie próśb zanoszonych do Pana Boga, zarówno tych indywidualnych jak i wspólnotowych. Pielgrzymkę będziemy przeżywali pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

W piątek, 14 czerwca w Sali Papieskiej Zebranie Wyborcze Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce. Po zakończeniu posiedzenia Rady, Delegaci złożą kwiaty pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II na Wałach Jasnej Góry w 10. rocznicę kanonizacji głównego Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Pomodlimy się dziękując naszemu Papieżowi za Jego posługę na Stolicy Piotrowej, za to co zrobił dla świata, Europy, Polski. To na Jego wyraźne życzenie została reaktywowana Akcja Katolicka w Polsce, której działalność brutalnie przerwał wybuch II wojny światowej, zaś w okresie powojennym działała na emigracji wśród Polonii.

O godzinie 20.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej będziemy się modlili na Mszy Świętej pod przewodnictwem i z homilią JE Bpa Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej w Polsce. Po jej zakończeni weźmiemy udział w Apelu Jasnogórskim.

W drugim dniu, w sobotę, 15 czerwca o godzinie 9.30, tradycyjnie zaczniemy spotkaniem w Bazylice Archikatedralnej Świętej Rodziny. Zebranych powita prezes Akcji Katolickiej w Polsce Pan Andrzej Kamiński, słowo do pielgrzymów skierują również JE Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski oraz JE Bp Marek Mendyk. Po czym zasłużonym i wyróżniającym się swoją działalnością członkom Akcji Katolickiej zostaną wręczone medale „Za dzieło apostolstwa”.

O godzinie 10.15 przejdziemy w procesji na Jasną Górę. Jak zawsze z modlitwą różańcową, towarzyszyć nam będą sztandary, flagi i emblematy Akcji Katolickiej.

O godzinie 12.00 ze Szczytu Jasnogórskiego powitają nas Ojcowie Paulini oraz Prezes KIAK Pan Andrzej Kamiński.

Najważniejszym momentem pielgrzymki będzie Eucharystia na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem i z homilią JE Ks. Bpa Prof. Ignacego Deca, pierwszego Biskupa Świdnickiego.

Po zakończeniu pielgrzymi pokłonią się Jasnogórskiej Pani przed Jej Cudownym Obrazem.

Maryjo Królowo Polski jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam. Króluj nam Chryste!

Opracował: Marek Kroczekwiceprezes DIAK DW-P, delegat Diecezjalnego Instytutu Diecezji Warszawsko-Praskiej do Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce.

Galeria

zdjecie: 132094
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry