Zapraszamy do tężni solankowej

Ada Gajek UMMarki

 1 lipca 2024    14:56

Oddaliśmy do użytku inwestycję z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego

Mamy mini-Ciechocinek w Markach. A to za sprawą tężni solankowej, która dzisiaj (1 lipca) zaczęła działać w Parku Wolontariuszy. Aerozol, który powstaje wokół tężni, nasyca powietrze jodem, bromem i mikroelementami. Sprzyja m.in. osobom cierpiącym na częste infekcje dróg oddechowych, alergie, choroby skóry czy tarczycy.

Jest to inwestycja z Mareckiego Budżetu Obywatelskiego – edycja 2022. Tężnia to projekt zgłoszony przez  Krzysztofa Jaszczyka, Ksawerego Mikosza i Jacka Domaszczyńskiego. Głosowało na ten projekt ponad 860 osób. Prace wykonała firma Kemwis w formule „zaprojektuj i zbuduj”.

Tężnia będzie czynna od 1 kwietnia do 31 października w godz. 10.00 – 19.00. Sugerowany czas pobytu w jej bezpośrednim sąsiedztwie to 15-30 minut.

Uwaga! Tężni powinny unikać osoby m.in. po zawale, z chorobą nowotworową, niewydolnością naczyń wieńcowych serca, z niskim ciśnieniem, z zaawansowaną astmą oskrzelową.

Zobacz też krótki film na FB

Galeria

zdjecie: 132115
fot. 1
zdjecie

Ada Gajek

Ada Gajek mieszkanka Marek od 20 lat, matka i żona, społecznik, wolontariuszka, obecnie samorządowiec a wcześniej sektor prywatny. Uwielbiam film i podróże, od dawna jestem zakochana w teatrze i dobrym kinie, pasjami czytam książki, cenię sobie sztukę kulinarną

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry