Dorzuć się do puszki WOŚP

Zaduszki Jazzowe w MOK w Markach - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 13 listopada 2009    15:13

2009-11- 07 zaduszki jazzowe 039Zaduszki Jazzowe w Mareckim Ośrodku Kultury to piękna inicjatywa, która stała się tradycją i na stałe wpisała w marecki kalendarz jesiennych wydarzeń kulturalnych. To koncert, podczas którego wspomina się największych, najbardziej lubianych artystów i wykonywane są utwory, które wielu z nas nosi w sercu.
Mocno jesienna, deszczowa pogoda oraz chłód wieczoru 7 listopada 2009 stały się doskonałym preludium do zaduszkowego koncertu - zwłaszcza że Marecki Ośrodek Kultury witał wszystkich gościnnie nastrojowym światłem świec oraz - jak zawsze - ciepłą domową atmosferą. Sam program koncertu nie mógł zostawić nikogo obojętnym - znalazły się w nim utwory zarówno znanych wszystkim, cenionych artystów zagranicznych takich jak Duke Ellington, Ella Fitzgerald, Louis Amstrong czy Nat King Cole oraz naszych rodzimych, nie mniej przecież utalentowanych kompozytorów i piosenkarzy wśród których wymienić trzeba Krzysztofa Komedę, Waldemara Kazaneckiego czy Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę. Już same te nazwiska stanowią gwarancję prawdziwej uczty dla wrażliwych dusz, jednak w tym roku marecka publiczność została dosłownie porwana - i to nie tylko przez piękno utworów, ale przez wrażliwość i ogromny talent artystów, którzy wystąpili tego wieczoru: doskonałej piosenkarki i aktorki, Danuty Błażejczyk oraz Pawła Perlińskiego, wybitnego pianisty i aranżera.
Podczas występu Danuta Błażejczyk dobitnie udowodniła, dlaczego jest ulubienicą nie tylko publiczności, ale również krytyków muzycznych - czarowała głosem, mistrzowsko budując nastrój to refleksyjny, to pogodny, pięknie interpretując i komentując wybrane na wieczór utwory. Towarzyszący jej Paweł Perliński absolutnie nie ustępował piosenkarce w wirtuozerii wykonania, ubarwiając prezentowane utworzy zachwycającymi popisami solowymi. Każdy ze zgromadzonych na wieczorze gości, z pewnością mógłby poświadczyć, iż występ ten był niewątpliwym popisem talentu, wyczucia i absolutnej miłości do muzyki, radości dzielenia się nią z innymi.
Następne Zaduszki Jazzowe - jak zapowiedziała dyrektor MOK, Krystyna Klimecka - odbędą się za rok. Oczywiście do tego czasu Marecki Ośrodek Kultury pozwoli sobie z pewnością jeszcze nie raz zaproponować interesujące, wartościowe wydarzenia artystyczne - wernisaże, koncerty i spotkania, które na pewno znajdą uznanie w oczach markowian.
Już teraz serdecznie na nie zapraszamy!

Anna Dąbrowska - Pękocka
MOK w Markach

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry