Ostatni mecz przed zimą - Lider z Viceliderem.

Paweł Jaczewski Marcovia

 13 listopada 2009    02:05

drukarz_warszawaZapraszam wszystkich mieszkańców Marek na najważniejszy i najciekawszy mecz w rundzie jesiennej w Lidze Okręgowej Seniorów. Zmierzą się Marcovia Marki i Drukarz Warszawa. Najepszy atak ligi kontra najlepsza obrona, szczegóły po rozwinięciu...

Klub Sportowy Drukarz Warszawa
Rok założenia: 1926
Barwy: niebiesko - biało - czarne.

W zeszyłym sezonie : 3. miejsce w Lidze Okręgowej warszawskiej, grupa II z 62. punktami. W tym sezonie zamiana z Gwardią, która w zeszłym sezonie grała w naszej lidze.

Mecze bezpośrednie z Marcovią : W czasie przygotowania przed tą rundą sparing na naszym boisku, wygraliśmy wtedy 6:1, wcześniej 19 września 2007 r. w II rundzie Pucharu Polski odpadliśmy z rezerwami Drukarza przegrywając 0:4.

Miejsce w tabeli w tym sezonie : 2
Punktów : 32 (10 straty do Marcovii).
Zwycięstw/remisów/porażek : 10/2/2. (5/2/1 - dom, 5/0/1 - wyjazd)
Najwyższe zwycięstwa : 10:1 z Dębem, 9:2 z Białołęką oraz z Falenicą, 7:1 z Legionovią II, 6:0 ze Startem II.
Najwyższe porażki : 1:5 z Józefovią oraz 0:3 z Wilgą.
Bilans bramkowy : 66:23.
Srednia strzelonych bramek : 4,71 na mecz.
Średnia traconych bramek : 1,64 na mecz.

Podczas letnich sparingów łatwo poszło nam z obecnym vice liderem, chociaż w szeregi gości po drugiej bramce dla Marcovii wkradła się nerwowość, doszło do kłótni z sędzią i od tej pory już nic zawodnikom Drukarza nie szło. Teraz jak same wyniki wskazują to zupełnie inna drużyna z dwoma strzelcami mającymi po kilkanaście (jeśli nie ponad 20 bramek) na koncie każdy ! Marcovia strzeliła do tej pory w lidze 38 bramek, Drukarz aż 63 !
Warto jednak dodać, że obrona Drukarza prezentuje się zupełnie inaczej. Defensywa Marcovii stanowi monolit, o czym świadczą tylko 4 bramki stracone w lidze (w meczach ze Startem II, Legionovią II, Dolcanem II i Falenicą), natomiast Drukarz stracił do tej pory 23 gole, co daje mu 5 pozycję w lidze pod względem defensywy (ex aequo z Mazurem II).
Chciałbym bardzo na ten mecz zaprosić. Szczególnie dlatego, że będzie to bez dwóch zdań wydarzenie jesieni w naszej grupie Ligi Okręgowej. Najlepsza obrona zmierzy się z najlepszym atakiem. Zapraszam tym bardziej, gdyż Marcovią wygrywając ten mecz zakończy rundę jesienną bez porażki i remisu, z 15. ligowymi zwycięstwami, na czym na pewno będzie naszym piłkrzom zależało. Drukarz natomiast musi to spotkanie wygrać jeśli chce mieć realne szanse na fotel lidera. W przypadku naszej wygranej przewaga powiększy się do 13 punktów, co myślę będzie niemożliwe do odrobienia, na co piłkarze z Alei Zielenieckiej nie mogą sobie pozwolić.
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że będzie to rewelacyjne widowisko.

Najważniejszy termin kibica Marcovii w tym sezonie : 14 listopada (sobota), godzina 13, stadion Marcovii, ulica Wspólna 12 w Markach. MUSISZ TAM BYĆ !!!

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry