4 medale dla Marek

Michał Suchecki UKSStruga

 15 listopada 2009    23:59

medaliści Drużynowych Mistrzostw PolskiZawodnicy UKS ,,Struga'' wrócili właśnie z Białej Pilskiej, gdzie brali udział w potrójnych zawodach warcabowych. W dniach 8-14.11.2009 rozegrane zostały kolejno: Indywidualne Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych, Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej i Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Są to najważniejsze zawody w warcabach klasycznych, do których najlepsi zawodnicy przygotowują się przez cały rok. Klub UKS "Struga'' reprezentowali: Edyta Suchecka, Paweł Suchecki, Michał Janicki i Marcin Grzesiak (który dojechał na blitz i zawody drużynowe).
Z dumą informujemy, że nasi zawodnicy pokazali swoją klasę i udowodnili, że należą do najlepszych.

W mistrzostwach indywidualnych w kategorii mężczyzn Michał Janicki zdobył tytuł Mistrza Polski a tytuł wicemistrza wywalczył Paweł Suchecki. Pierwsze i drugie miejsce dla naszego klubu! Dodajmy, że Edyta w kategorii kobiet zdobyła dobre piąte miejsce (jej udział w zawodach do końca nie był pewny ze względu na zbliżający się termin obrony pracy magisterskiej z matematyki).

Michał powtórzył sukces w grze błyskawicznej, zdobywając złoty medal również w tym turnieju. Marcin i Paweł byli tuż obok podium - zdobywając kolejno w ,,blitza'' IV i V miejsce.

W mistrzostwach drużynowych nasza czwórka wywalczyła tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski. Sukces ogromny, choć zawodnicy czują pewien niedosyt: po sześciokrotnym zwycięstwie w poprzednich latach marzyło się złoto. No cóż - niewiele zabrakło, ale nie udało się. Mamy srebro i z tego trzeba się cieszyć bo konkurencja była ogromna, a poziom polskich zawodników wzrasta z roku na rok.

Podsumujmy: 4 medale - w tym dwa złote i dwa srebrne to niewątpliwie wspaniały dorobek. I choć mogło być jeszcze lepiej, cieszymy się bardzo i gratulujemy!

W najbliższym czasie w sobotę 28.11.2009 najlepsi warcabiści z całej Polski przyjadą do Marek. Nasz klub przy współpracy Polskiego Związku Warcabowego organizuje Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych. Zawodników zapraszamy do gry, a miłośników gier logicznych do kibicowania.

Wcześniej - w najbliższą sobotę 21.11.2009 UKS ,,Struga'' organizuje zawody warcabowe dla dzieci. Będą to IV Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach klasycznych o Puchar Starosty Powiatu Wołomińskiego.
Zapraszamy

J. Suchecki
Prezes UKS ,,Struga''[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry