ZAPROSZENIE: Konkurs wiedzy o Markach w języku angielskim dla Gimnazjalistów

Paweł Pniewski MSG POMarki

 18 listopada 2009    17:27

Zdjęcie034Radny powiatu wołomińskiego Paweł Porębski oraz Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze zapraszają Gimnazjalistów do wzięcia udziału w nowatorskim projekcie organizowanym w naszym mieście. Mowa o Konkursie wiedzy o Markach w języku angielskim, którego pierwszy etap odbędzie się 12 grudnia br. Dziesięciu najlepszych uczestników weźmie udział w finale zaplanowanym na 9 stycznia 2010.

Pierwszy etap to trzydzieści pytań wielokrotnego wyboru i pytań otwartych. Finał natomiast składać się będzie z trzech części: piętnastu pytań wielokrotnego wyboru i pytań otwartych, pracy z tekstem dotyczącym naszego miasta oraz krótkiej formy pisemnej. Zakres pytań konkursowych obejmuje podstawowe zagadnienia związane z historią Marek, geografią, topografią, wiedzą o samorządzie terytorialnym oraz współczesnych wydarzeniach odbywających się na terenie naszego miasta.

Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest semestr bezpłatnej nauki języka angielskiego w szkole języków obcych, ufundowany przez głównego sponsora Szkołę Językową English Club, mieszczącą się w Markach przy al. Piłsudskiego 102a. Pozostałe nagrody dla finalistów to słowniki oraz książki w języku angielskim.

Celem konkursu jest propagowanie lokalnego patriotyzmu wśród młodych mieszkańców Marek, pogłębianie wiedzy o miejscu swojego zamieszkania i utożsamianie się z nim. To także niekonwencjonalny sposób zachęty dla młodzieży do nauki języka obcego. Organizatorzy mają nadzieję, że Konkurs wiedzy o Markach w języku angielskim wpisze się na dobre do kalendarza mareckich eventów.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 6 grudnia pod numerem telefonu: 511-077-631 oraz pod adresem mailowym: konkurs.marki@gmail.com. Więcej informacji o konkursie znaleźć można na konkursowym blogu.

Źródła informacji o Markach pomocne podczas przygotowywania się do konkursu:
Paciorek Zbigniew, Marki - dzieje, tradycja, kultura, Marki 2004
Urząd Miasta Marki
Portal Społeczności Marek
Marki Wikia - encyklopedia miasta Marki
Marki na Wikipedii

Paweł Pniewski
Sekretarz KonkursuGaleria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry