Jakie są szanse na buspas w Markach? - Echo Podwarszawskie nr 19

Krzysztof Bychowski

 20 listopada 2009    23:58

Mieszkańcy pytają, "Echo" szuka odpowiedzi.
- Skoro w Markach coraz lepiej ma się komunikacja miejska, może warto pomyśleć o poprawieniu warunków dla niej? - pyta "Echo" jeden z czytelników i wskazuje, na którym odcinku Piłsudskiego można wyznaczyć buspas.

Konkretniej - wskazywany jest fragment głównej arterii miejskiej od Słonecznej do Fabrycznej, w kierunku Warszawy. Według mieszkańca umiejscowienie tam pasa dla komunikacji zbiorowej poprawiłoby dojazd do Warszawy tym, którzy z autobusów korzystają. Poranne korki do Warszawy to w Markach żadna nowość, a coraz lepsza komunikacja autobusowa sprzyja przesiadaniu się do niej. Pas wyłącznie dla autobusów, po którym żółto-czerwone pojazdy mkną w stronę stolicy to łakomy kąsek.

Miasto odpowiada od razu: wszelkie zmiany na Piłsudskiego są organizowane przez zarządcę drogi, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Natomiast sama GDDKiA rozwiewa wątpliwości: szans na buspas nie ma żadnych. - Nie ma takiej możliwości, ponieważ szerokość jezdni jest niewystarczająca do podziału na trzy pasy o normatywnej szerokości. Z uwagi na brak powyższej możliwości, trzeci skrajny pas jest możliwy do wykorzystania tylko do parkowania, a wysepki tam znajdujące się służą do ograniczenia długości pasa przeznaczonego do parkowania - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji.

Sądząc po obfitości samochodów pełznących każdego ranka ku Warszawie, parkując na trzecim pasie Piłsudskiego można narazić się na lincz. Ale w perspektywie przejęcia ulicy po wybudowaniu obwodnicy (oby jak najszybciej!) nie mogę się doczekać - jako mieszkaniec Marek - gdy zatrzymam samochód w przeznaczonym do tego miejscu i popatrzę na luźną, świecącą pustkami Piłsudskiego. Może wtedy powstanie buspas?

(wt), bk
Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/echo/echo/Z-2009-11_20-1

W numerze:
- Modernizacja 631 utknie przez stację?
- Targowej i Wiosennej w przyszłym roku nie zrobią
- Zawiesili, bo chciał zmian
- Strażacka pechowa, bo nowa
- Jest kasa za kanalizację
- Alert dla kierowców
- Jakie są szanse na buspas w Markach?
- Brzydkie słupy
- Bezpłatna cytologia i mammografia w Ząbkach
- Parking jest, a parkować nie ma gdzie
- Dokąd z dzieckiem

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry