7 grudnia 2007    16:34

Urszula Ledzewicz

"Nie tracąc nadziei"

00000010.JPGLata 30. Piotr Grodzki, syn właściciela ziemskiego ze wsi Matanuszka pod Lwowem, zostaje profesorem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. wybucha wojna. Grodzki wraz z żoną chronią się przed niemieckim terrorem w Matanuszce, gdzie rodzi się ich syn Adam...

Bohaterowie tej powieści wiedzą, co jest naprawdę ważne w ich zyciu i gdzie szukać zagubionego sensu. Autorka także czytelnikowi daje szansę zastanowienia się nad istotnymi wartościami, nad rolą miłości, wiary i przeznaczenia.

 Waldemar Łysiak

"TALLEYRAND droga Mefistofelesa"

0000009.JPGTematem najnowszej książki Łysiaka są trzy główne siły motoryczne: władza, pieniądze i seks. "...Właśnie to - miliony  franków - cieszyło Talleyranda jak nic innego na padole ziemskim, zawsze bowiem uważał, że teoria "pieniądze szcęścia nie dają" została wymyślona przez człowieka bez rozumu. (...) Koni e i psy Barrasa mało nas interesują, ale damy Barrasa interesują nas ogromnie..."

Boris Akunin

"Książka dla dzieci" . Wbrew pozorom lektura dla dorosłych

0000008.JPGWnuk detektywa Erasta Fandorin, zwany Elektrykiem, chodzi do szóstej klasy. Pewnego dnia odwiedza go krewny z Holandii, profesor Van Dorn, by opowiedzieć mu o przeszłości i posłannictwie ich rodu. Są potomkiem krzyżowca, który wykopał Kamień Zła, sprowadzając tym samym wiele nieszczęść... Najnowsza powieść Akunina to pasjonujący kryminał, a zarazem gra konwencją.

Anne Lamott 

"Joe Jones"

0000004.JPGKalifornia. Niewielka nadmorska miejscowość pod San Francisko. Kafejka U Jessie, jakby nie z tej eoki, jest na pozór leniwym, a w rzeczywistości kipiącym od namiętności światem bohaterów powieści. Jessie - właścicielka knajpki, "chuda, przygarbiona i wciąż olśniewająca w wieku 79 lat"; Loise, kucharka i kobieta po przejsciach; tytułowy Joe, jej oddany pzryjaciel, niespokojny duch; Willie, wnuk Jessie, mistrz deserów, pomywacz i kochliwy nadwrażliwy gej; filigranowa, chorobliwie nieśmiała i nieuleczalnie chra Eva. "Joe Jones" to refleksyjna, poetycka, bezpretensjonalna i zaskakująca proza wydobywa ukryte ludzkie dramaty z pozornej zwyczajności i nijakości.

Liz Carlyle

"Diabelskie sztuczki"

0000003.JPGW ciągu dnia Sidonie Saint - Godard jest spokojną i elegancką młodą wdową, która uczy dobrych manier córki nowobogackich. Rozpustnmy czarny Anioł o charakterystycznym tatuażu pojawia się w nocy po to, by lubieżnych mężczyzn ograbiać ze wszystkiego, co mają przy sobie i rozdawać to biednym...

Rene Goscinny & Jean-Jacques Sempe

"Nowe przygody Mikołajka" T.2

0000007.JPGMikołajek znów podbija serca najmłodszych czytelników, a starszych przenosi w czasy, kiedy sami byli mali. "Nowe przygody..." to 45 nowych, nieznanych dotad polskiemu czytelnikowi historyjek o najsłynniejszym francuskim uczniu i jego paczce, rodzicach i sąsiadach. Znakomita okazja, by spotkać wszystkich jego kolegów i pośmiać się z ich zwariowanych pomysłów...

Rob Goldblatt

"Pierwsza lekcja szczęścia. O chłopcu, który nie chciał być smutny"

0000006.JPG"Był sobie raz chłopiec, który nie chciał być smutny. Podjął więc decyzję i opracował plan działania. Pozbędzie się wszystkiego co go zasmuca..." Ta książka w mądrym, inaczej niż pozostałe, zilustrowanym opowiadaniu, przekazuje młodemu czytelnikowi wielką prawdę: że prawie wszystko, co wywołuje smutek, przynosi zarazem radość. Uczy, aby pogodzić dobre i złe uczucia. Nie wycofywać się, nie odpychać uczuć od siebie.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry