UKS Struga organizatorem Mistrzostw Szkół Podstawowych w warcabach

Michał Suchecki UKSStruga

 24 listopada 2009    01:31

DSC00728_1Uczniowski Klub Sportowy Struga zorganizował kolejną imprezę warcabową dla dzieci. W sobotę 21.11.2009 odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Markach IV Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach 64-polowych o Puchar Starosty Powiatu. Od samego początku zawody te cieszyły się wielkim powodzeniem, pomysł spodobał się zawodnikom, opiekunom, trenerom i Panu Staroście naszego powiatu, który zmobilizował UKS Struga, by powtórzyć ten turniej za rok, a potem znowu za rok... i tak już po raz czwarty.

Zaproszenia do udziału w zawodach rozesłane zostały do wszystkich szkół podstawowych powiatu wołomińskiego. W niektórych placówkach bardzo poważnie potraktowano zawody, od kilku tygodni odbywały się treningi i mistrzostwa szkoły, by wyłonić najlepszych reprezentantów. Wiemy coś o tym, bo UKS Struga został poproszony do pomocy w przeprowadzeniu takich zawodów w dwóch szkołach: SP1 w Słupnie i SP7 w Wołominie. Niestety - w naszej SP5 w Markach nie udało się przeprowadzić eliminacji przewidzianych na poprzednią sobotę. Przeszkodziła choroba zawodników i nieobecność trenerów (Edyta i Paweł wyjechali do Białej na Mistrzostwa Polski). Toteż nasi warcabiści stanowili trochę przypadkowe dwie drużyny.

Na zawody przyjechało aż 14 drużyn z 9 szkół, w sumie 82 zawodników. To bardzo ucieszyło organizatorów i potwierdziło sens poświęcenia soboty i prywatnego czasu na zorganizowanie tego typu imprezy.

Zawody przebiegały w iście sportowej atmosferze, wśród emocji, przeżyć i zdrowej rywalizacji. Nad całością czuwał sędzia PZWarc Michał Suchecki, a pomagali członkowie UKS Struga - rodzice, młodzież, opiekunowie przybyli na mistrzostwa.

Po kilku godzinach zmagań przy warcabnicy (takich jak na prawdziwych zawodach - z obsługą zegarów, przestrzeganiem Kodeksu Warcabowego itp.) można było wyłonić zwycięzców. Sędzia skrupulatnie wyliczał punktację, drukował dyplomy, a w tym czasie Paweł Suchecki, aktualny wicemistrz Polski przeprowadził symultanę warcabową, tzn. grał jednocześnie na kilkunastu warcabnicach z opiekunami, trenerami i uczniami. Nikomu nie udało się z Pawłem wygrać, ale emocji było co nie miara.

A potem zostały ogłoszone wyniki, pan Burmistrz Janusz Werczyński wręczył puchary, medale i dyplomy najlepszym zawodnikom indywidualnym i najlepszym drużynom naszego powiatu.

W czołówce znaleźli się zawodnicy UKS Struga - ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupnie i nr 5 w Markach. Doskonale wypadł reprezentant Nowych Ręczajów Anzor Kasaew.

Najlepszymi zawodnikami sobotniego turnieju byli:
1. Bogdan Bańkowski SP1 Słupno
2. Artur Moczulski SP5 Marki
3. Anzor Kasaew SP Nowe Ręczaje
4. Marta Bańkowska SP1 Słupno
5. Adrian Krzeszewski SP1 Słupno

Szkoły zajęły kolejno miejsca:
1. SP1 Słupno
2. SP5 Marki
3. SP2 Słupno
4. SP7 Wołomin
5. SP2 Ząbki
6. SP Nowe Ręczaje
7. SP 3 Marki
8. SP1 Radzymin
9. SP Turze

Gratulujemy wszystkim, dziękujemy za udział i zapraszamy na następne imprezy organizowane przez UKS Struga. Już w sobotę 28.11.2009 Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych, a w następną 5.12.2009 Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach - turniej o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Zapraszamy!

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry