TPM CUP'09 - Podsumowanie

Mikołaj Szczepanowski UMMarki TPM

 8 grudnia 2009    18:18

Już po raz trzeci rozegraliśmy TPM CUP - Mistrzostwa Marek w Piłce Halowej. Najlepszym zespołem w naszym mieście w roku 2009 został zespół PORR Polska!!! Jako kapitan, Puchar Towarzystwa Przyjaciół Marek do góry wzniósł grający na codzień w Marcovii Marki Bartosz Wojtunik!!!

Ekipa PORR Polska w finale pokonała zespół BAR 7 stosunkiem bramek 6:3. Finał zgromadził na trybunach sporą liczbę kibiców co wyraźnie podniosło emocje wśród graczy. Fani futbolu nie zawiedli się - obie drużyny prezentowały ładną piłkę, nie zabrakło wspaniałych bramek i indywidualnych pojedynków. Na uznanie zasługuję postawa Baru 7, który w końcówce nie bał się zaryzykować i wycofał bramkarza!

Mecz o trzecie miejsce rozegrany został pomiędzy ekipami Amimedu i Team 4 Fun. Na uznanie zasługuję hat-trick Łukasza Trzaskomy w pierwszej połowię, który praktycznie ustawił całe spotkanie. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 6:2 dla Team 4 Fun. Obie ekipy to niespodzianki tego turnieju. Amimed znamy z poprzedniego roku (grali jako Gumisie) i trzeba przyznać, że zespół zrobił ogromny postęp - widać było rutynę ligową, wypracowaną w kobyłkowskiej amatorskiej lidze. Team 4 Fun przeszedł eliminacje jako "szcześliwa 13" - czyli zespół z najlepszym bilansem z 3.miejsca, przez Finały przeszedł jednak jak burza, głównie dzięki obecności Dariusza Rosińskiego na bramce.

Będąc przy niespodziankach należy wspomnieć o Amatorach i The Beerdrinkers. Zarówno zeszłoroczny Mistrz jak i półfinalista odpadli już w Fazie Grupowej. Pierwszych może usprawiedliwiać brak rezerwowych, drugich choroba podstawowego bramkarza - jakby nie patrzeć zawiedli.

Wróćmy do rzeczy przyjemnych -

Najlepszym Graczem a także Królem Strzelców TPM CUP'09 z 8 bramkami na koncie został Rafał Prażuch

Najlepszym bramkarzem TPM CUP'09 wybrano Dariusza Rosińskiego z Team 4 Fun. Popularny Bolek wyprzedził w głosowaniu kapitanów kolegę z drużyny Marki, Dariusza Matusiaka (Bar 7) oraz Rafała Kątało z Amimedu.

Ogółem strzelono 164 gole w 32 meczach co daję ponad 5 bramek na spotkanie (5.125). Na wynik na pewno ma wpływ długość meczy - w tym roku graliśmy 2 razy po 8 minut.

Wszystkie wyniki na www.tpmcup.xt.pl

Galeria

zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry