4 grudnia 2009    23:50

Akcja Katolicka w Polsce wyraża stanowczy protest w związku z wyrokiem Europejskiego Trybunału Człowieka w Strasburgu uznającego, że umieszczenie krzyży w szkołach narusza „prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz godzi w wolność religijną uczniów”.

Wyrok ten jest dla nas, osób wierzących, członków stowarzyszenia, którego nadrzędnym celem jest formacja chrześcijańska, nie do przyjęcia, a jego uzasadnienie oceniamy jako oburzające i skandaliczne. My również upominamy się o prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym sumieniem. My również żądamy wolności religijnej i prawa do manifestowania naszych przekonań. Tego prawa próbuje się nam od lat odmawiać, a wyrok Trybunału w Strasburgu jest tylko jednym z przejawów działalności wrogiej Kościołowi.

Narzucanie laickiego sposobu myślenia oraz modelu życia bez Boga, jest pogwałceniem podstawowych praw człowieka, o które będziemy się zawsze upominać. Żaden trybunał nie może pozbawić nas wartości, w których zostaliśmy wychowani, i na których wyrosła kultura europejska. Krzyż jest jednym z najważniejszych symboli cywilizacji zachodniej, a atak skierowany przeciwko niemu, jest atakiem na miliony wyznawców naszej religii.

Masowe protesty, jakie mają miejsce we Włoszech, wieszanie krzyży nawet tam, gdzie dotąd ich nie było, świadczy o tym, że chrześcijanie nigdy nie wyrażą zgody na narzucanie im innego światopoglądu niż ich własny, a działania skierowane przeciw Kościołowi, jak między innymi wyrok Trybunału w Strasburgu, prowadzą jedynie do utraty zaufania wobec instytucji europejskich.

W imieniu Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Prezes Halina Szydełko

04-12-2009

Za: www.ak.org.pl

Galeria

zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry