Śmieciarze

Andrzej Inglot

 16 grudnia 2007    22:47

hpim9631-01.jpgJedni nam nasze miasto upiększają. A to park odnowiony, skwerek nowy jeden i drugi, a to parking porządny przy urzędzie. Wejścia oba wyprzystojniały. Ławeczki przed urzędem eleganckie stanęły. Rejtana wygląda dużo przyzwoiciej z nowym chodnikiem. Choinka po raz pierwszy na placu publicznym stanęła. Wszystko to drobiazgi, ale oko cieszą a życie składa się z drobiazgów.

Straszy co prawda ruina przy przejściu dla pieszych, ale mam nadzieję, że pewnego dnia zniknie. A tymczasem o innych śmieciarzach, którzy nam nasze miasto zapaskudzają, co widać na fotografiach. Co z nimi robić? Kiedyś w Warszawie, w latach 80. Straż Miejska - wtedy Miejską Służbą Porządkową zwana - wzywała autorów takich ogłoszeń i karała za zaśmiecanie miasta.

A co można zrobić u nas, w naszym mieście. Tego to ja nie wiem. Ja się znam na czymś innym. Ale nie podoba mi się wygląd słupów oświetleniowych wokół naszych przystanków.

Nie chciałbym aby ktoś, kiedyś, pisząc o naszym mieście, wspominał:
"Powszechnym zjawiskiem był brud w lasach i na ulicach, za przyzwoleniem mieszkańców a najprawdopodobniej za ich aprobatą, jako że brak w w dostępnych nam materiałach wyrazów sprzeciwu wobec takiego stanu rzeczy".


Niniejszym wyrażam więc swoje niezadowolenie i sprzeciw.

hpim9631-01.jpg

hpim9633-01.jpg

Andrzej Inglot

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry