Oddajmy krew na Finale WOŚP!

Anna Dąbrowska-Pękocka WOŚP

 28 grudnia 2009    20:46

Sztab marecki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z wielką radością informuje, że dzięki naszym staraniom w dniu Finału pod Szkołą Podstawową nr 1 przy ulicy Okólnej w Markach pojawi się ambulans do pobierania krwi. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji i zostania honorowym dawcą!
Jak się przygotować?
Dawcą może być zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem i numerem PESEL stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Dokument taki trzeba będzie okazać przed rozpoczęciem oddawania krwi.

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien :
- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).
- Być wyspanym.
- Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).
- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego : mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.
- Ograniczyć palenie papierosów.
- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.
- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu.
Więcej informacji dla osób pragnących stać się honorowymi krwiodawcami znajduje się pod linkiem: http://www.rckik-warszawa.com.pl/dlakrwio.html
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!
Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy Marek chętnie odpowiedzą na nasz apel - krew to cenny dar, który może przekazać innym każdy z nas!
Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry