HORTUS ART futsalowym mistrzem Marek!

Krzysztof Bychowski UMMarki TPM MarkiZin

 19 grudnia 2007    09:26

HORTUS ARTW niedziele 16 grudnia zakończył się turniej piłki halowej TPM CUP '07. Futsalowym mistrzem naszego miasta została drużyna HORTUS ART Marki, którą do zwycięstwa poprowadził Patryk Gall. Drużyna HORTUS ART, po 30 minutach gry wygrała z ekipą MBT MARKI 10:7.

Turniej rozpoczął się w sobotę 15 grudnia i otworzyli go Prezes Towarzystwa Przyjaciół Marek Radosław Dec oraz Wiceprezes Filip Rżewski. Do gry użyto piłek, które otrzymaliśmy w ramach sponsoringu od firmy GO SPORT. Meczem otwarcia, był mecz grupy A pomiędzy Niespodzianką Marcoviacy Marki a zespołem M-Bud. Wiele osób uważało ten mecz za przedwczesny finał. Trzeba przyznać, że grupa A była jedną z mocniejszych grup, bo swoje mecze grała też w niej mocna ekipa FOMAR BORG, która toczyła wyrównane boje z N-MM i M-Budem. Stawkę w grupie A uzupełniała ekipa gospodarzy - TPM. Do II Fazy Grupowej Awans uzyskały M-Bud z kompletem zwycięstw oraz N-MM i FOMAR BORG. W II fazie obyło się bez niespodzianek - awans do ćwierćfinału uzyskał M-Bud i Niespodzianka.

W grupie B, przez wielu uważanej za grupę śmierci grały zespoły ACTIV, Hortus Art, Ryńscy Development oraz RUTEK TEAM. Trzeba przyznać, że była to najbardziej wyrównana grupa i praktycznie każdy z zespołów stracił w niej kilka punktów, przyszły mistrz zanotował nawet swoją jedyną porażkę w turnieju - z Ryńskimi 1:2. W II Fazie Grupowej wzięły udział zespoły Hortus Art, Rutek TEAM i Ryńskich. Następnie odpadł zespół RUTEK TEAM. Jeden z zawodników Hortus Art, przyznał wtedy, że chłopaki z "Rutka" nie mieli szczęści w losowaniu, ponieważ, każdą z innych grup mogliby wygrać.

Po godzinie 13 swoje mecze rozgrywały zespoły z grup C i D.

W grupie C nie pokonana była drużyna Centrum Budowlane SMB Jędrzejuk, tuż za nim uplasowała się największa niespodzianka imprezy - "Horowa", czyli zespół przyjaciół z osiedla "Horowa Góra". Trzecie miejsce zajęła drużyna Mosuro, a z dalszych rozgrywek, mimo dzielnej walki odpadła drużyna Wariaty. Z II Fazy Grupowej awans uzyskały zespoły SMB Jędrzejuk i Horowa.

Wiele osób stawiało, że grupę D zdominuje zespół Spalonych i początkowo rzeczywiście tak się stało - bilans po pierwszej fazie - 9 pkt, 7 bramek strzelonych i tylko dwie stracone. Oprócz Spalonych awans do II fazy uzyskały ekipy MBT Marki i The Beerdrinkers. Na tym etapie swój udział w turnieju zakończyła drużyna FC Chlory. W II fazie grupowej Spaleni sprawili wszystkim niespodziankę i zajęli ... 3, nie premiowane awansem miejsce. Awans - The Beerdrinkers i MBT MARKI

W niedziele rozgrywki rozpoczęły się o 10, meczem Niespodzianki z SMB Jędrzejuk. Niespodzianka wygrała spotkanie 4:2. Kolejne mecze ćwierćfinałowe: Hortus Art 5 : 2 The Beerdrinkers, Horowa 4:4 M-Bud (6:5 w karnych dla Horowej) i MBT MARKI 6 : 4 Ryńscy.

W półfinałach Hortus Art rozgromił 5:0 Niespodziankę (ale trzeba, przyznać, że wynik nie oddaję w pełni przebiegu spotkania, Marcoviacy stworzyli sobie wiele okazji do strzelenia gola, niestety żadnej nie wykorzystali.), a MBT MARKI po pasjonującym meczu wygrali z Horową 6:3.

Mecz o 3. miejsce zakończył się pewnym zwycięstwem Niespodzianki nad Horową (6:2). Duże brawa, należą się jednak dla ekipy z Horowej Góry - cały turniej grali oni w pięciu, a pierwszy mecz nawet w 4!!. Kto wie jak by wyglądały rozgrywki gdyby Robert Zięba, kapitan Horowej miał do dyspozycji dwóch-trzech zawodników więcej?

Mecz finałowy był świętem futsalu (oczywiście w naszej małej mareckiej skali) - 17 goli, emocjonujący pościg MBT za Hortusem i mnóstwo pięknych zagrań. Hortus już w pierwszej połowie wygrywał 6:1!! Chwile później było już 6:6, czego ogromną zasługą była wspaniała gra Adriana Rajczaka, zawodnika MBT Marki. Ostatecznie Hortus Art wygrał finał 10 do 7.

W głosowaniu na najlepszego zawodnika turnieju najwięcej głosów uzyskał Adrian Rajczak (MBT Marki), tuż zanim był Patryk Ratke (M-Bud). Za najlepszego bramkarza uznano Krzysztofa Ratajczyka (Niespodzianka Marcoviacy Marki). W głosowaniu doceniono także, Piotra Sobolewskiego (Hortus Art) i Norberta Szałajskiego (The Beerdrinkers). Najlepszym strzelcem turnieju został Robert Różycki z 16 trafieniami (Adrian Rajczak 14 goli, Robert Zięba 13 goli).
Imprezę zamknął Pan Wiceburmistrz Janusz Wnuk, który wraz z p. Filipem Rżewskim i mną samym, wręczył kapitanom drużyn dyplomy pamiątkowe oraz dyplomy pamiątkowe i medale dla drużyn zwycięskich, w tym puchar dla zwycięskiego zespołu Hortus Art.

Zdjęcie kartek z wynikami z obydwu faz grupowych:


Mikołaj Szczepanowski

Podziękowania


Impreza TPM CUP '07 nie mogłaby się odbyć bez życzliwości i poświęcenia niżej wymienionych osób, którym Towarzystwo Przyjaciół Marek składa szczere podziękowania i wyrazy wdzięczności, a mianowicie:
- Panu Burmistrzowi Januszowi Werczyńskiemu, który zgodził się patronować imprezie i wspierał ją słowami zachęty i nie tylko,
- Panu Wiceburmistrzowi Krzysztofowi Wnukowi za osobiste wręczenie dyplomów kapitanom drużyn oraz medali i dyplomów dla drużyn zwycięskich, w tym samego pucharu dla drużyny Hortus ART.,
- Pani Dyrektor Grażynie Podwysockiej za udostępnienie sali oraz innych niezbędnych pomieszczeń dla rozegrania turnieju,
- Członkom TPM za pracę przy organizacji turnieju: Adamowi Kopczyńskiemu, Mikołajowi Szczepanowskiemu, Krzysztofowi Bychowskiemu, Filipowi Rżewskiemu, Markowi Szczepanowskiemu, Piotrowi Matusiakowi, Przemkowi Paprockiemu, Tomaszowi Paciorkowi oraz sympatykom TPM w osobach Marcina Siennickiego, Haliny Fuśnik, Iwony Szczepanowskiej i Katarzyny Ziemiańskiej-Dec.

Wyrazy wdzięczności oraz wielkie jak tylko się da podziękowania należą się również sponsorom imprezy, bez których nie udałoby się nam udźwignąć ciężaru finansowego przedsięwzięcia, a mianowicie:
1)Urzędowi Miasta Marki,
2)Mazowieckiej Wspólnocie Samorządowej i następującym firmom:
3)MBT MARKI,
4)TOYOTA MARKI,
5)GO SPORT,
6)Dar Oil - Samochodowy Serwis Olei,
7)Sklep "U Rosy",
8)Karczma ,,U Bociana?,
9)GEOMAR USŁUGI GEODEZYJNE,
10)RYŃSCY DEVELOPMENT,
11)TANEN,
12)CENTRUM BUDOWLANE SMB JĘDRZEJUK,
13)IN PLUS - Usługi księgowe,
14)Hortus Art Kształtowanie Zieleni


Jeszcze raz dziękujemy
Radosław Dec

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry