III Noworoczny Turniej Warcabowy

Michał Suchecki UKSStruga

 11 stycznia 2010    01:53

DSC01130_1Bardzo udaną i sympatyczną imprezą okazał się sobotni (9.01.2010) Noworoczny Turniej Warcabowy dla dzieci. ,,Misiowy Turniej'' (bo tak nazwały go dzieci) zorganizował UKS ,,Struga'' już po raz trzeci i kolejny raz zawody sprawiły dzieciom, rodzicom i samym organizatorom mnóstwo radości.

W zawodach mogły wziąć udział dzieci - od przedszkolaków do klasy VI szkoły podstawowej. Ku radości organizatorów do udziału w turnieju zgłosiły się dzieci aż z 7 szkół i 1 przedszkola: SP3, 4, 5 Marki, SP 1 i 2 Słupno, SP 1 Radzymin, SP 7 Wołomin oraz Przedszkole nr 3 w Markach. Najważniejszy punkt regulaminu tego konkursu to ten, że wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody (misie, maskotki, puzzle, breloczki, układanki, gry... do wyboru przez samych zawodników). Oczywiście dla najlepszych oprócz nagrody rzeczowej czekały też dyplomy i puchary. Wszystkie nagrody ufundował Urząd Miasta Marki, a Pan Burmistrz Janusz Werczyński osobiście otworzył sobotnią imprezę.

Mimo śniegu, zasypanych dróg i pokusy, by sobotni wolny czas spędzić na sankach, do szkoły przybyło 44 dzielnych zawodników. 21 warcabistów grało w młodszej kategorii (do klasy III włącznie), 23 w kategorii klas IV-VI. Dzieci grały po 7 rund pod fachowym okiem sędziów - Edyty i Pawła Sucheckich, a nad komputerowym programem, który zliczał punkty, ustalał kolejne kojarzenia i wprowadzał porządek do gry, czuwał Michał Suchecki.

W trakcie zawodów członkowie Zarządu UKS ,,Struga'', obecni rodzice, pan Burmistrz mieli okazję do podsumowania przy kawie osiągnięć ubiegłorocznych i dotychczasowej działalności klubu oraz planowania najbliższej przyszłości.

Zawodnicy tymczasem dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca. Wszak im wyższa lokata - tym więcej nagród do wyboru.

Ogromną niespodziankę w kategorii dzieci młodszych zrobił wszystkim 5-letni Kubuś Broma, wygrywając turniej. Kubuś przychodzi regularnie na zajęcia koła warcabowo-szachowego, robi wielkie postępy i już dawno uważany był przez trenerów za wielki talent w tej dziedzinie. Robił postępy z lekcji na lekcję i widać było, że ma wspaniałe predyspozycje. No ale żeby ograć dziesięciolatków, pokonać wszystkich i wygrać cały turniej? - tego nikt się nie spodziewał. Brawo Kuba! Druga w tej kategorii okazała się Ida Zając, a trzecia Ludwika Moczulska - również zawodniczki UKS ,,Struga''. Gratulacje dla dziewczynek.

W kategorii klas IV-VI aż tak wielkiej niespodzianki nie było. Wygrał jeden z głównych faworytów Boguś Bańkowski, pięknie spisała się stosunkowo nowa zawodniczka Weronika Szabelewska zajmując II miejsce, trzecia była Karolina Sobolewska mająca na swoim koncie już wiele zwycięstw.

Ceremonię zakończenia turnieju poprowadziła pani Ania Werelich i pani Ela Suchecka. Puchary i dyplomy wręczał dzieciom prezes UKS ,,Struga'' pan Jarek Suchecki. Dzieci z dumą podchodziły po puchary, pozowały do zdjęć. Ale najwięcej emocji i radości sprawiał zawodnikom wybór maskotek i zabawek. Atmosfera udzieliła się dorosłym i wszyscy zgodnie uznali, że ,,Misiowy turniej warcabowy'' to jedna z najbardziej udanych imprez organizowanych przez nasz klub. Koniecznie musimy ją powtórzyć za rok!

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry