Dorzuć się do puszki WOŚP

Poparcie dla obwodnicy.

Piotr Matusiak UMMarki

 15 stycznia 2010    16:21

ob
Jednym z ostatnich działań, podjętych w tej sprawie, było pismo pani poseł Jadwigi Zakrzewskiej skierowane do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska.


O tym jak ważna jest kwestia obwodnicy Marek dla mieszkańców nie trzeba nikogo przekonywać. Realizacja tej inwestycji znacząco wpłynie na poprawę jakości życia w Markach. Usilne starania wielu osób - mieszkańców, samorządowców - którym zależy na poprawie komunikacji w Markach, przynoszą kolejne efekty. Poszczególne rady gmin naszego powiatu oraz rada powiatu wołomińskiego podjęły uchwały w sprawie wpisania budowy obwodnicy Marek do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Również parlamentarzyści przyłączają się do kolejnych apeli o budowę tego odcinka drogi.

Z ogromnym zaangażowaniem do problemu odniosła się poseł z Mazowsza Jadwiga Zakrzewska. Poprosiliśmy ją o kilka zdań komentarza dla portalu marki.pl.

- Pierwsze zapytanie poselskie w tej sprawie skierowałam we wrześniu 2008 r. W odpowiedzi na moje pisma o termin tej inwestycji otrzymywałam informacje z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że jest ona przewidywana w najbliższym czasie, ale bez podania konkretnego terminu – mówi poseł Jadwiga Zakrzewska

Od początku w sprawę zaangażowany jest również Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, który niejednokrotnie wysyłał pisma m.in. do ministrów i komisji sejmowych mające na celu zwrócenie większej uwagi na tę tak ważną inwestycję, zarówno dla mieszkańców Marek, jak i kierowców podróżujących drogą krajową nr 8. Burmistrz Miasta Marki spotkał się w tej sprawie z Marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim. We wrześniu ubiegłego roku odbyło się natomiast spotkanie z panią poseł Jadwigą Zakrzewską oraz panem posłem Andrzejem Smirnowem.

ob- Burmistrz Marek Janusz Werczyński poprosił o spotkanie w sprawie obwodnicy Marek. A osobista rozmowa czasem więcej daje niż kierowanie pism – mówi poseł Jadwiga Zakrzewska.
Wynikiem także tego spotkania jest kolejna interwencja posłów w formie listu-apelu skierowanego do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i podpisanego przez sześciu posłów Platformy Obywatelskiej: Jadwigę Zakrzewską, Andrzeja Smirnowa, Alicję Olechowską, Alicję Dąbrowską, Zenona Durkę i Michała Koźlakiewicza.

- W ostatnim czasie z prośbą o interwencję w sprawie obwodnicy Marek zwrócił się do mnie Burmistrz Janusz Werczyński. Wspólnie ze strukturą Platformy Obywatelskiej podjęłam decyzję, żeby włączyć posłów naszej partii do poparcia tej sprawy – zaznacza Poseł Jadwiga Zakrzewska. – Jeśli tylu posłów zwraca się do administracji rządowej, to sprawa na pewno zostanie zauważona – dodaje.

Na portalu gazeta.pl podano budzącą nadzieję informację: „Na początku roku Ministerstwo Infrastruktury zapali zielone światło dla budowy obwodnicy tego miasta. GDDKiA dostała sygnał, że ma już szykować przetarg na projekt odcinka drogi ekspresowej S8 na przedłużeniu przebudowywanej właśnie Trasy Toruńskiej. Obwodnica Marek byłaby gotowa w latach 2012-13.”
(za: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,7413815,Znikna_korki_na_wylotowce_z_Warszawy__Kiedy_.html).

Jeżeli informacja zostanie potwierdzona to szeroko podejmowane działania, zarówno przez mieszkańców, jak i samorządowców odniosą oczekiwany rezultat.
jb


Działania miejskiego samorządu na rzecz przyśpieszenia budowy odcinka drogi ekspresowej S-8 od Marek do Radzymina

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry