7 maja 2004    23:38

Jeżycjada to cykl 15 powieści Małgorzaty Musierowicz, których akcja rozgrywa się w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. Nazwę cyklu wymyślił nieżyjący już prof. Zbigniew Raszewski - autor "Krótkiej historii teatru polskiego".
7 maja br. w Bibliotece Publicznej Miasta Marki odbył się finał Ogólnomiejskiego Konkursu Czytelniczego na temat życia i twórczości Małgorzaty Musierowicz. Inicjatorką tego przedsięwzięcia - zorganizowanego we współpracy z Biblioteką Publiczną - była Katarzyna Chamrol - nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 1 w Markach. Laureatkami "Jeżycjady 2004" zostały:
- Anna Stachewicz z Zespołu Szkół nr 1 (I miejsce)
- Justyna Krakowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 (II miejsce)
- Marta Pietrucha z Zespołu Szkół nr 1 (III miejsce)
- Anna Janowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 (wyróżnienie)
- Katarzyna Kozłowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 (wyróżnienie)

Finalistki - oprócz otrzymania dyplomów i nagród książkowych - pojechały na spotkanie z Małgorzatą Musierowicz, które odbyło się w Empiku Megastore w Warszawie z okazji premiery nowej powieści pisarki "Język Trolli". Laureatki miały możliwość krótkiej rozmowy z autorką, od której otrzymały piękne wpisy do swoich książek. Dowiedziały się również od samej pisarki, że na święta Bożego Narodzenia ukaże się 16 część "Jeżycjady".

Katarzyna Chamrol
Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry