Historia klubów sportowych na terenie Marek

Rafał Redeł Marcovia

 1 stycznia 2002    22:33

Pierwszy klub sportowy na terenie Marek powstał w 1923 roku. Jako barwy klubowe przyjęto kolory biały, żółty i zielony. Na początku swojej działalności posiadał sekcje piłki nożnej (3 klasa), boksu (II liga) oraz tenisa stołowego (II liga).

W latach 60-tych ubiegłego wieku doszło do połączenia z działającym na terenie Pustelnika klubem "Jedność" - połączone kluby działając przy Zakładach Chemicznych przyjęły nazwę "Polimer". W latach 1971-1973 klub miał przerwę w działalności po czym w roku 1973 został reaktywowany pod nazwą "Marcovia". W tym czasie klub prowadził sekcje piłki nożnej, tenisa stołowego oraz badmintona.

Zespół badmintona brał udział w rozgrywkach II ligi i jego zawodniczki E. Ochman i A. Grabowska zdobyły brązowe medale w grze deblowej w Mistrzostwach Polski.

Piłkarze po latach gry w niższych klasach rozgrywkowych awansowali w roku 1994 do III ligi grając w niej przez dwa sezony.

Pod koniec XX wieku MKS Marcovia ogłosił upadłość i został wykreślony z rejestru polskich klubów. W 1999 roku - na bazie dawnej "Marcovii" powstało Mareckie Towarzystwo Sportowe "Marcovia 2000".

Obecna działalność klubu ma na celu przyciągnięcie do sportu jak największej liczby młodzieży z naszego miasta.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry