A jednak Polonia! - Echo Podwarszawskie nr 1

Krzysztof Bychowski

 24 stycznia 2010    22:32

To już pewne: Polonia Warszawa będzie trenowała na obiektach Marcovii. Marecki klub zyska nową infrastrukturę.
W ubiegłym roku było głośno o możliwym mariażu klubów piłkarskich z Warszawy i Marek. Polonia poszukiwała miejsc treningowych w pobliżu Warszawy - było to spowodowane konfliktem ze stolicą, która klubowi zaproponowała wysoki czynsz za korzystanie z miejskich obiektów. Teraz jest już wszystko jasne: KSP Polonia będzie trenować na Wspólnej w Markach, w zamian dofinansuje rozbudowę mareckiego klubu.

- Umowę z Marcovią podpisaliśmy w drugiej połowie 2009 roku na 10 lat - mówi rzecznik Polonii Igor Gołaszewski. - Na wiosnę ruszą prace. Znajdą się tu trzy boiska: dwa trawiaste i jedno ze sztuczną nawierzchnią, do generalnego remontu jest przeznaczony także budynek klubowy. Na jesieni, jeśli nie będzie żadnych utrudnień, obiekt powinien już ruszyć.

- Zarząd klubu zdecydował się na zawarcie umowy ze względu na rozbudowę infrastruktury i nowe inwestycje, powstanie m.in. oświetlenie, monitoring, boiska - twierdzi Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc, prezes Marcovii. - Będziemy mogli korzystać z obiektu, zarówno drużyny młodzieżowe, jak i seniorów. Umowa została podpisana za zgodą urzędu miasta, do którego należą teren i obiekty, na których działa nasz klub.

Plusy z umowy widzi też Janusz Werczyński, burmistrz Marek: - Powstanie no-wy obiekt sportowy bez nakładów miasta - mówi.

(wt), bk

Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
- Tunel toczy się powoli
- A jednak Polonia!
- Co będzie z budynkiem starej przychodni?
- Czy wiesz, że...
- Kronika policyjna
- Najbrudniejsza rzeka w powiecie
- Nowa linia do M1
- Strażacka dla samochodów, dla pieszych nie
- Dokąd z dzieckiem

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej siętworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry