Dorzuć się do puszki WOŚP

Koncert Zimowy Ogniska Muzycznego MOK - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 29 stycznia 2010    13:21

2010-01-24 oncert zimowy 020Zgodnie z piękną tradycją 24 stycznia 2010 odbył się w Mareckim Ośrodku Kultury Doroczny Koncert Zimowy. Tego dnia uczestnicy zajęć Ogniska Muzycznego prezentowali wybrane utwory, które przygotowywali specjalnie na tę okazję podczas swoich zajęć w klasach pianina, elektronicznych instrumentów klawiszowych oraz gitary prowadzonych przez doświadczonych pedagogów: Ryszarda Mulrczyka i Krzysztofa Zajkowskiego, który również był kierownikiem artystycznym koncertu.

Publiczność bardzo dopisała (ponad 120 osób) - widownię wypełniły po brzegi rodziny i przyjaciele młodych muzyków oraz sympatycy MOK, którzy niezrażeni zimową pogodą przybyli podziwiać, wspierać i nagradzać brawami ich popisy instrumentalne.

W koncercie wzięło udział 33 uczestników, z czego najliczniej była reprezentowana klasa pianina - wystąpiło aż 25 uczniów. Na elektronicznych instrumentach klawiszowych zagrały 2 osoby a na gitarze 6 osób. Podczas koncertu można było wysłuchać zarówno kolęd i melodii bożonarodzeniowych z różnych stron świata, melodii tradycyjnych i popularnych, ale też utworów najznakomitszych kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Gerorges Bizet, Antonio Vivaldi czy Ludvig von Bethoveen - przygotowanych stosownie do wieku i poziomu zaawansowania uczestników zajęć.

Koncert bez wątpienia był dużym wydarzeniem artystycznym - świadczy o tym zarówno zainteresowanie słuchaczy oraz ogromne zaangażowanie młodych muzyków i wysoki poziom prezentowanych przez nich utworów. Koncert Ogniska Muzycznego jest dla uczniów ogromnym przeżyciem - dla niektórych jest to pierwszy publiczny występ, więc samo pokonanie tremy i prezentowanie swoich umiejętności przed publicznością jest dużym doświadczeniem, którego wartości trudno nie docenić. Koncerty uczniów Ogniska Muzycznego są również bardzo ważne dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Prezentowane umiejętności są potwierdzeniem całorocznej pilnej pracy dzieci i młodzieży i zaangażowania pedagogów.

Kolejny impreza z tego cyklu - Koncert Letni - odbędzie się w czerwcu, ale zapraszamy na niego już dziś - z pewnością będzie on nie mniej udany!

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry