Sondaż poparcia - Platforma bez zmian

Paweł Pniewski POMarki

 4 lutego 2010    18:47

W dniach 8-10 stycznia 2010 PBS DGA na zlecenie Gazety Wyborczej przeprowadził sondaż poparcia dla partii politycznych. Sondaż przeprowadzony został na 958-osobowej reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.Poparcie dla Platformy Obywatelskiej utrzymuje się na poziomie 46%, co jest identycznym wynikiem z sondażu przeprowadzonego w dniach 18-20 grudnia 2009. Na drugiej pozycji znajduje się Prawo i Sprawiedliwość, które popiera 26% uczestników sondażu (spadek o 1%). Na koalicję SLD-UP swój głos oddałoby 13% ankietowanych (wzrost o 4%), a na PSL - 6% (spadek o 1%). Pozostałe partie znalazły się pod progiem wyborczym.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w styczniu PO uzyskałoby 234 mandaty, PiS - 132, Koalicja SLD-UP mogłaby liczyć na 65 mandatów, a Ludowcy na 29.Przekładając wyniki sondażu na liczbę przedstawicieli w mareckiej Radzie Miasta, Platforma mogłaby liczyć na 10 mandatów radnych, natomiast Prawo i Sprawiedliwość na 6 mandatów w 21-osobowej Radzie. SLD-UP, które w poprzednich wyborach samorządowych wystawiło listę tylko do Rady Powiatu, uzyskałoby 3 mandaty w mareckiej Radzie.

Opracowanie: Paweł Pniewski
www.marki-platforma.org

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry