UKS Struga - informacje o klubie

Michał Suchecki UKSStruga

 1 stycznia 2002    22:12

Uczniowski Klub Sportowy ?Struga?, działający przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Markach powstał w 1996 roku i inicjatywy rodziców i dyrektora tejże szkoły.

Obecnie swą działalnością obejmuje nie tylko Szkołę Podstawową Nr 5, ale także Gimnazjum Nr 2 mieszczące się w tym samym budynku (Zespół Szkół Nr 2 w Markach im Prymasa Tysiąclecia - ul. Wczasowa 5) oraz młodzież i dorosłych spoza w/w szkoły. Pierwszym prezesem zarządu UKS ?Struga? został Adam Kopczyński, w następnych kadencjach funkcję tę pełnili kolejno: Marek Rowicki, Krzysztof Warabida, od września 2002 r. nieprzerwanie prezesem klubu jest Dariusz Rydzewski.

Do zadań statutowych UKS ?Struga? należy m. in. krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań sportowych, organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów i organizowanie różnorodnych form współzawodnictwa sportowego.

Na przestrzeni lat UKS ?Struga? organizował zajęcia w różnych sekcjach. Nieprzerwanie działa sekcja warcabowo-szachowa i od kilku lat sekcja tenisa stołowego. W historii klubu zaznaczyły się też sekcje unihokeja, badmintona, koszykówki i siatkówki. W zależności od zapotrzebowania i możliwości UKS jest otwarty na rozwijanie różnych dyscyplin - o ile naszą działalność wesprą rodzice.

Z wyjątkiem sprzętu szachowo-warcabowego (własność UKS), klub korzysta ze sprzętu szkolnego, a przede wszystkim z obiektów szkolnych (sala gimnastyczna, boisko, sale itp.). Członkowie UKS płacą składki w wysokości 2 zł miesięcznie.

Zawodnicy poszczególnych sekcji uczestniczą w licznych zawodach na szczeblu lokalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a w zawodach warcabowych nawet w Mistrzostwach Europy i Świata.

Szczególne osiągnięcia ma na swoim koncie sekcja szachowo-warcabowa, prowadzona społecznie przez Jarosława Sucheckiego. Zaczęło się od lokalnych zawodów, które UKS zorganizował dla szkół mareckich. Po pierwszych miejscach zdobywanych na szczeblu lokalnym, nasi zawodnicy odważyli się wziąć udział w Mistrzostwach Warszawy i Mazowieckiego Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego z doskonałym skutkiem. Jednocześnie z inicjatywy UKS ?Struga? rozpoczęło się organizowanie imprez warcabowych i szachowych dla powiatu wołomińskiego. Pojawiły się w kalendarzu imprez Mistrzostwa Powiatu i Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w warcabach. Następnym krokiem było oczywiście zorganizowanie imprezy ogólnopolskiej.

Obecnie jesteśmy jednym z najbardziej znaczących klubów warcabowych w Polsce, organizatorem kilku corocznych ogólnopolskich imprez (MP w warcabach aktywnych 100- polowych, Otwarte MP w warcabach aktywnych klasycznych, Drużynowe MP w warcabach klasycznych itp.).

Od trzech lat nasz klub cieszy się mianem Drużynowego Mistrza Polski, nasi zawodnicy reprezentują Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata.

Do największych imprez szachowych organizowanych przez UKS należy Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu (impreza organizowana od 6 lat).

Koło tenisa stołowego organizuje co roku Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta Marki, oraz współorganizuje Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Oddziału Mareckiego Powiatowej Izby Gospodarczej w Wołominie.

Trzeba przyznać, że klub wypracował sobie opinię doskonałego organizatora zawodów. Przemawia za tym frekwencja na turniejach aranżowanych przez UKS ?Struga? oraz liczne odznaczenia państwowe przyznane członkom klubu odpowiedzialnym za przygotowanie i przebieg imprez sportowych.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry