Mistrzostwa Świata Juniorów w warcabach 64-polowych, Kijów-Biała Cerkiew (Ukraina) 19-26.04.2002

Rafał Redeł UKSStruga

 26 kwietnia 2002    23:52

Po raz pierwszy w historii UKS "Struga" nasi zawodnicy znaleźli się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Wśród czwórki polskich warcabistów, wybranych przez Polskie Towarzystwo Warcabowe, do udziału w Mistrzostwach znaleźli się Edyta i Paweł Sucheccy (obok reprezentantów Fromborka i Błonia). Tak więc pod opieką naszego trenera p. Jarka (który był jednocześnie delegatem na Zjazd Światowej Federacji Warcabowej), zawodnicy wyjechali do Kijowa, a stamtąd jeszcze 100 km do Białej Cerkwi. Były fanfary, powitania, tańce narodowe. Było mnóstwo przygód i atrakcji. I chociaż nasi zawodnicy nie stanęli na podium (faworytami okazali się warcabiści z Ukrainy, Rosji i Brazylii), wrócili pełni wrażeń, szczęśliwi, z nowym zapałem do gry. Poznali ciekawych ludzi, podciągnęli swoją znajomość j. angielskiego, zwiedzili kawałek świata. Teraz wciąż wspominają piękny Kijów, życzliwych ludzi i niemal codziennie odpisują na internetowe listy, pisząc po angielsku ze wstawkami ukraińskimi i polskimi. A oto pamiątkowe fotografie tamtych dni:

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry