24 lutego 2010    22:16

narnia_smallNasza magiczna podróż na druga stronę szafy zaczęła się 6 lutego.
Pewnie zapytacie dlaczego akurat była to szafa? Ponieważ nasza tegoroczna akcja zimowa odbyła się pod hasłem Narnia, a jak wiadomo opowieść ta jest o dzieciach które dzięki magicznej szafie przenosiły się do zimowej krainy mówiących zwierząt.

We wsi Granne nad Bugiem czekał na nas mały, zielony domek. Zostaliśmy podzieleni na cztery zastępy tj. Obrońcy rudej polany, Obrońcy faunowego lasu, Obrońcy doliny centaurów i Obrońcy krasnoludkowej dziupli. Każdy zastęp miał swój pokój (który później trzeba było ozdobić). Na początek zastępami zrobiliśmy drzewa punktacji i napisaliśmy regulamin (do którego kilka dni później została przyłączona kartka z zakazanymi słowami). Nie obyło się też bez zwiadu, na którym musieliśmy miedzy innymi dowiedzieć się gdzie jest najbliższy sklep, narysować mapę Narnii i zaznaczyć na niej: najstarszy dom, górkę do zjeżdżania na sankach itd. Po powrocie zastępy robiły flagi swoich krain, które do końca zimowiska wisiały w pokojach.


DSC00290

W czasie naszego pobyty w Grannem odbywało się wiele gier i zabaw na dworze, które dawały dużo frajdy, radości, ale niestety także zimna. Przed każdą z nich zostaliśmy podzieleni na dwa patrole. Celem takich gier było np. uratowanie wojsk Aslana lub odnalezienie jego dobrej przyjaciółki - Przebiśnieżki.
Wskazówek dostarczały nam wcześniej odpowiednio ukryte koperty lub osoby, oczekujące w danym miejscu i przydzielające nam zadanie do wykonania. Naszym ulubionym miejscem była górka do zjeżdżania, na której spędzaliśmy dużo czasu.

Każdego wieczoru oglądaliśmy fragment Narni, po czym siadaliśmy w kręgu, zapalaliśmy swoja świeczkę i kończyliśmy zdania. Były to zdania dotyczące tego jak minął nam dzień, co nam się podobało, co nie, co wynieśliśmy z pobytu w Narni itp.


DSC00114 (2)

Oprócz zajęć na dworze dobrze bawiliśmy się także w domu. Odbył się teatrzyk cieni, opowiadający o powstaniu naszych krain. Z masy solnej lepiliśmy i malowaliśmy członków armii Aslana, którzy potem zastępowali nam pionki do gry planszowej. Oczywiście jak to porządni harcerze pląsaliśmy i śpiewaliśmy przy każdej dobrej okazji. Pod koniec zimowiska każdy zastęp dostał wiadomości od Aslana. Naszym zadaniem było wymyślić taniec powtarzaniec i zaklęcie przywołujące wiosnę, przedstawiliśmy to wieczorem. A następnego dnia spakowaliśmy się i w drogę do domu!


Aneta i Kamila

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 18
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 39
fot. 44
fot. 46
fot. 48

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry