Książka dla Ciebie - Praca dla Niepełnosprawnych

Krystyna Siennicka

 14 stycznia 2008    14:40

pict6412.jpgOd ponad pół roku, w urzędzie naszego miasta funkcjonuje stoisko z książkami. Usytuowane na parterze, obok punktu ksero. Ot stoisko, jakich wiele w różnych urzędach. Nie byłoby w tym nic specjalnego. Pomieszczenie ksero wąskie i ciasne, więc przedsiębiorca zajął część korytarza w urzędzie. Ale to nie jest zwykłe stoisko.
To stoisko wyróżnia się od innych, podobnych, widocznym napisem ? ?Książka dla Ciebie ? praca dla niepełnosprawnych?. Prowadzą je, podobnie jak i punkt ksero osoby niepełnosprawne.

?Patronat? nad przedsięwzięciem sprawuje Stowarzyszenie Organizatorów Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych, w skrócie OZON. Motto Stowarzyszenia brzmi: "Najlepszą formą pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych jest płatna praca".

pict6416.jpg

Obecnie stowarzyszenie "OZON" stworzyło ponad 30 stanowisk pracy z tanią książką na terenie całej Polski w tym 12 na terenie Warszawy w budynkach użytku publicznego, zatrudniając tym samym ponad 100 osób w ramach projektu "Książka i Praca". W planach jest zorganizowanie ok. 150 miejsc pracy na terenie całego kraju.pict6417.jpg

Ci, którzy powołali Stowarzyszenie kierowali się maksymą sformułowaną przez Monteskiusza "Człowiek jest biedny nie dlatego, że nic nie ma. Jest biedny dlatego, że nie ma pracy".
Kierownictwo urzędu wykazało życzliwość i zrozumienie dla tej inicjatywy. Piszę te słowa w przekonaniu, że inaczej być nie mogło.

pict6420.jpg

Teraz potrzebna jest jeszcze życzliwość i zrozumienie ze strony odwiedzających urząd. Nie przechodźmy obojętnie. Zatrzymajmy się chwilę. Niech przyciągną naszą uwagę kolorowe okładki książek. Czekają.

Książka dla nas ? praca dla niepełnosprawnych.

Krystyna Siennicka
W tekście wykorzystałam fragmenty tekstów ze strony Internetowej Stowarzyszenia OZON
http://www.ozon.org.pl

[foto:KB]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry