Interwencja w sprawie Orlika

Paweł Pniewski POMarki

 6 marca 2010    17:45

3 marca 2010r. w Kancelarii Sejmiku Województwa Mazowieckiego zostało złożone pismo adresowane do pana Roberta Soszyńskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa dotyczące kryteriów wyboru wniosków, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" w 2010 roku.

OrlikMarki, 3.03.2010r.

Sz. P. Robert Soszyński
Przewodniczący Sejmiku
Województwa Mazowieckiego


Szanowny Panie Przewodniczący,
Uchwałą Sejmiku Województwa Mazowieckiego Nr 21/2010 z dn. 22.02.2010r. wytypowane zostały jednostki samorządu terytorialnego, którym zostanie udzielona pomoc finansowa w 2010 roku w formie dotacji celowej na budowę kompleksów sportowych w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Spośród 86 wniosków złożonych przez jednostki samorządu terytorialnego wybrano 60, które otrzymają wsparcie finansowe samorządu województwa mazowieckiego. Wśród beneficjentów z powiatu wołomińskiego znalazł się Radzymin oraz po raz kolejny Ząbki.  Niestety, wśród szczęśliwców zabrakło wniosku gminy Marki.

Zwracam się z prośbą do Pana Przewodniczącego o przedstawienie kryteriów, jakimi kierowano się odrzucając 26 wniosków, które w tym roku nie otrzymają dofinansowania. Jakie czynniki spowodowały, że gminy Marki nie ma na liście tegorocznych beneficjentów? Czy wniosek złożony przez gminę Marki spełniał wszystkie kryteria, które decydowały o udzieleniu dofinansowania?

Pragnę nadmienić, że Marki to miasto liczące dwadzieścia cztery tysiące mieszkańców, w granicach którego obecnie nie ma ani jednego ogólnodostępnego boiska ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną. Dlatego też mieszkańcy z wielką niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie budowy Orlika w naszym mieście.

Z poważaniem,

Paweł Pniewski
Wiceprzewodniczący koła
Platformy Obywatelskiej RP
w Markach

Galeria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry