Selektywna zbiórka odpadów

Włodzimierz Karpiński

 14 stycznia 2008    15:20

j0293240.jpgRozstrzygnięty został przetarg na odbieranie odpadów w systemie ?workowym?. Chodzi o odpady zbierane przez mieszkańców do worków. Worki te są specjalnie oznakowane. Zbieramy do do nich opakowania szklane, makulaturę i opakowania z papieru i tektury, opakowania z tworzyw sztucznych, puszki aluminiowe i metalowe. W ten sposób odpady - surowce wtórne - odbierane są z 3 940 posesji.

Akcja ruszyła pod koniec 2006 roku. Miasto podzielono na 6 obszarów. Wykaz obszarów objętych zbiórką surowców oraz terminy odbioru opublikowane zostały w serwisie informacyjnym miasta w dniu 21 grudnia 2006 roku - Selektywna zbiórka odpadów - terminy odbioru

Przetarg wygrała firma AG-Complex Sp. z o.o. z Warszawy. Płacić będziemy, z budżetu naszego miasta, 11 003,24 zł miesięcznie. Jest to kwota brutto, czyli z naliczonym podatkiem VAT w wysokości 7%.

Poprzedni przetarg wygrała ta sama firma. Płaciliśmy wtedy 9 485,55 zł brutto miesięcznie. Nastąpił więc wzrost kosztów o 1517,69 zł miesięcznie. Inaczej mówiąc, cena usługi wzrosła o 16%.

Jak łatwo policzyć, koszt wywozu odpadów z jednego gospodarstwa domowego wynosi 2,79 zł miesięcznie.

Włodzimierz Karpiński
Więcej informacji w Biuletynie Informacji Publicznej
http://bip.marki.pl/pl/bip/przetargi/2007/55

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry