Komisja ma plan na 2008 rok

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 14 stycznia 2008    15:19

Komisja Oświaty, Kultury i Sportu naszej Rady Miasta Marki może odnotować na swoim koncie sukces. I to nie byle jaki. Uchwalono Plan Pracy komisji na 2008 rok. Patrz, słuchaj i podziwiaj narodzie marecki ? dopiero trzecie posiedzenie komisji, na którym dyskutuje się o planie pracy na rok bieżący ? i proszę. Plan już jest!

Ale zacznijmy od początku ? czyli przystąpmy do rzeczy.

Komisja miała zająć się w zasadzie dwiema sprawami:
- Przyjęcie Planu Pracy Komisji na rok 2008.
- Dyskusja i wnioski do Miejskiego Kalendarza Uroczystości, Imprez Kulturalnych, Sportowych na rok 2008.

Na wniosek radnego Pawła Adamczyka, porządek obrad uzupełniono o informację burmistrza na temat zagrożenia sepsą w Markach.
Informację burmistrza streściłam w odrębnym tekście, Sepsa ? jak (nie)było w Markach , jako że żartów z zagrożenia sepsą nie można sobie robić.

(22:20) Po informacji burmistrza, zakończonej stwierdzeniem ? Nie było w markach stwierdzonej sepsy ? uspokojeni radni mogli przystąpić do dyskusji nad opracowanym przez przewodniczącego projektem planu pracy komisji.

Nagranie dyskusji nad propozycjami przewodniczącego trwa od 22:20 do 58:25 minuty. Komisja, prawdopodobnie czując jak bardzo się ośmieszy odkładając uchwalenie planu pracy na następne posiedzenie, przyjęła ten projekt w głosowaniu ? 7 głosów za, nikt się nie sprzeciwił, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Nikt mnie co prawda nie prosił o zgłaszanie propozycji do planu pracy komisji, w ogóle nie wiem czy kogokolwiek spoza komisji poproszono o to, ale mam jedną propozycję i niniejszym ją zgłaszam. Otóż proponuję poprosić Komitet obchodów 40-lecia miasta Marki o informację realizacji programu obchodów tejże rocznicy.

Myślę sobie, Panie Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, że może nadeszła już pora objawić mieszkańcom skład tegoż komitetu, program jego działania i sposób realizacji. Ostatecznie na obchody tej rocznicy wydawano pieniądze publiczne. Także i mojej rodziny.

Myślałam ze taki punkt sam z siebie znajdzie się w planie pracy komisji. A że go nie ma, to składam obywatelski wniosek o wprowadzenie takiego punktu.

(59:15) Plan uchwalony. Można było przystąpić do kolejnego punktu obrad - - Dyskusja i wnioski do Miejskiego Kalendarza Uroczystości, Imprez Kulturalnych, Sportowych na rok 2008..

Wszyscy są zgodni, że taki kalendarz imprez i innych wydarzeń ogólnomiejskich powinien powstać. Komisja doszła też do tego kto w naszym mieście nie chciał go sporządzić i dlaczego. Nadal natomiast nie jest rozwiązana sprawa - kto w końcu ma go sporządzić.
Ale sądzę że jeszcze kilka posiedzeń komisji i ta sprawa też zostanie rozwiązana.

(01:13:25).Komisja zrobiła jeszcze jedną rzecz. Wybrała wreszcie wiceprzewodniczacą. Została nią radna Urszula Paszkiewicz.

W sprawach różnych, radna Urszula Paszkiewicz poinformowała o VI spotkaniu z najstarszymi mieszkańcami parafii w Strudze. Rzecz ciekawa. Jest to już, jak dobrze zrozumiałam, VI spotkanie. Zastanawiam się, dlaczego wcześniej nie natknęłam się w sieci na informację o tych spotkaniach. Czy ja przegapiłam, czy organizatorom nie chciało się opublikować informacji w którymkolwiek z serwisów mareckich?

Głos zabrał także radny Skłodowski. Mówił o możliwości przekazywania 1% z podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wysunął ciekawą propozycję, w jaki sposób zasilić fundusze komitetów rodzicielskich, wykorzystując ten mechanizm oraz fakt, że status takiej organizacji posiada Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Czy szansa zostanie wykorzystana? Czas pokaże.

Krystyna Siennicka

Źródła:
nagranie z posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w dniu 9 stycznia 2008 roku
http://marki.pl/nagrania/okis/okis_20_2008-01-09_9.8MB.mp3

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry