15 stycznia 2008    16:11

Paweł Jasiennica [własc. Leon Lech Beynar]
?Pamiętnik?

0000003.JPGPisany w 1970 roku ?Pamiętnik?, jest ostatnim, niedokończonym przesłaniem do czytelników. ?Najcenniejsze karty tej pracy poświęcone są wspomnieniom dziecięcym z carskiej Rosji, gdzie Lesz Beynar urodził się i wychowywał do dziewiątego roku życia i z życia akademickiego w Wilnie, od 1928 roku, widzianego oczami inteligentnego i myślącego studenta historii Uniwersytetu Stefana Batorego (...) Nieukończony ?Pamiętnik? pozostanie ważnym esejem historycznym, wpisującym się dobrze w zamiar autora czynnego uczestnictwa w ?sporach na temat dziejów narodu?.

Sarah Famery
?Mały kurs asertywności czyli jak mówić NIE?
0000002.JPGWszyscy mamy w sobie moc, która pozwala nam powiedzieć ?nie?. Nie umieć powiedzieć ?nie? to w efekcie zawsze oznaka strachu, lęku. Książka ta ma pomóc krok po kroku nauczyć się mówić ?nie? i przekonać się, że to bardzo ważny wyraz w języku każdego z nas. Autorka niniejszej książki  - francuska psycholog, socjolog i terapeutka ? przedstawia tkwiące w nas głęboko zahamowania, które mają swe źródła  m.in. W wychowywaniu, wierze czy presji środowiska.

Chrostopher Moore
?Baranek?
0000001.JPG?Baranek? to powieść, która mieści się gdzieś pomiędzy Nowym Testamentem, podręcznikiem historii Rzymu, przewodnikiem po religiach Wschodu i ?Żywotem Briana?.
Narodziny Jezusa są dokładnie opisane, podobnie jak jego niezwykłe nauki, czyny i najwyższa ofiara w wieku 33 lat. Nikt jednak nie zna życia Syna Bożego w okresie młodości, owych zaginionych lat ? nikt oprócz Biffa ? najlepszego przyjaciela Mesjasza, który został wskrzeszony, by opowiedzieć tę historię w tej zabawnej, a zarazem wzruszającej książce...

Marek Grajek
?Enigma. Bliżej prawdy?
0000004.JPGWiedza o roli Polaków w złamaniu szyfrów Enigmy jest nadal bardzo niewielka. Aby oddać należny honor niedocenionym bohaterom, konieczne było wyjście poza perspektywę historyka. Spoglądając na złamanie szyfrów Enigmy nie tylko w kategoriach walki wywiadów, lecz także matematycznego i kryptologicznego wyzwania, odnajdujemy perspektywę, pozwalającą obiektywnie ocenić dokonania wszystkich uczestników tej niezwykłej historii. Książka łączy trzy wątki, stanowiące najbardziej wszechstronne podsumowanie historii złamania szyfrów Enigmy, jakie dotąd oddano w ręce polskiego czytelnika.

Barbara Rybałtowska
?Barbara Brylska w najtrudniejszej roli?
00000011.JPGBiografię Barbary Brylskiej czyta się jednym tchem, bo jej życie to gotowy scenariusz na pasjonujący film. Najtrudniejsza rola Barbary Brylskiej  napisana została przez życie, reżyserem był los, a widownią czytelnicy. W książce tej przeczytamy o kulisach życia prywatnego i kariery, a także obejrzymy unikalne zdjęcia z prywatnego archiwum.

Francisco Asensi
?Tajemnica zamku św. Anioła?
0000007.JPGW lipcu 1903 roku po ciężkiej chorobie zmarł papież Leon XIII. A może zmarł jego sobowtór? Kto naprawdę jest pochowany w Watykanie? Niewinne śledztwo prowadzone 100 lat później zmienia się w intrygę pełną szpiegów, tajemniczych zgonów i mrocznych sekretów Kościoła?

George F. Cholewczyński
?Rozdarty naród. Polska Brygada Spadochronowa w bitwie pod Arnhem?
00000012.JPGKsiążka ta w pasjonujący, błyskotliwy sposób maluje żywy i sugestywny obraz walki, ukazując ją w wielokrotnym odbiciu poprzez doświadczenia i przeżycia poszczególnych żołnierzy brygady. W najdrobniejszych nawet szczegółach dowiadujemy się, jak faktycznie Polacy walczyli i z jaką niebywałą determinacją i odwagą wykonywali swoje zadania.

Jacqueline Wilson
?Najlepsze przyjaciółki?
0000008.JPGGemma i Alice przyjaźnią się od urodzenia. Teraz chodzą razem do gimnazjum, ale i po lekcjach widują się codziennie. Nie przeszkadza im, że Gemma uwielbia piłkę nożną, a Alice lubi rysować, ani to, że Gemma cały czas gada, a Alice woli słuchać. Dzielą się wszystkim. Aż nagle któregoś dnia Gemma odkrywa, że jest coś, co jej przyjaciółka ukrywa. To tajemnica. I gdy w końcu Gemma ja poznaje, nie jest pewna czy ich przyjaźń zdoła przetrwać do końca życia?

Joanna Olech
"Pompon w rodzinie Fisiów"
0000009.JPGPompon to smok, który nagle pojawił się w rodzinie państwa Fisiów i stał się okropnie kłopotliwym domowym zwierzęciem, mimo że dzieci - Gniewosz i Malwina - bardzo się starały ukryć go przed rodzicami...
Joanna Olech - autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka prestizowych nagród, autorka m.in. "Dynastii Miziołków", "Gdzie diabeł mówi do usług".

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry