IX Mistrzostwa Marek w szachach o Puchar Burmistrza Miasta Marki. I Turniej III Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach

Rafał Redeł UKSStruga

 14 grudnia 2002    23:53

Zgodnie z wieloletnią tradycją - również w tym roku w grudniową sobotę do Zespołu Szkół Nr 2 w Markach przybyli szachiści z całego powiatu wołomińskiego. Z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego, działającego przy wspomnianej szkole, przy wsparciu finansowym władz Miasta Marki od 9 lat odbywa się tu co roku turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Od trzech lat impreza ta stanowi I. turniej z cyklu Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu.

Tegoroczna impreza odbyła się 14 grudnia w godz. 15.00 - 20.00.

W zawodach wzięło udział 49 zawodników z Marek, Zielonki, Wołomina, Kobyłki i Radzymina.

Zgodnie z regulaminem szachiści grali w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 (27 zawodników) i powyżej lat 16 (22 zawodników).

Turniej (podobnie jak w poprzednich latach) został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 15 minut dla zawodnika.

Sędzią rundowym był Jarosław Suchecki, sędzią technicznym syn p. Jarosława Michał. W organizacji zawodów pomagali Elżbieta Suchecka i Dariusz Rydzewski - prezes UKS "Struga" oraz p. Krystyna Banasiak serwująca zawodnikom kawę, herbatę i ciasteczka.

Zawody i imieniu władz Miasta Marki otworzyła radna p. Urszula Paszkiewicz, której towarzyszył p. Bogdan Trzemecki - również radny miasta.

Od piątej rundy towarzyszył szachistom radny Tadeusz Sienkiewicz, który wraz z p. Dariuszem Rydzewskim w imieniu nieobecnego Burmistrza Miasta wręczył zwycięzcom puchary i nagrody.

A kto w tym roku zdobył trofea?

W kategorii do lat 16 od początku faworytem był Piotr Piasecki z Wołomina - zawodnik warszawskiej Polonii, zawodnik z najwyższą kategorią (II) w tej grupie wiekowej. Zgodnie z przewidywaniami - wygrał turniej z maksymalną ilością 7 punktów. Drugi był jego kolega Jakub Szerszeniewski, a trzeci zawodnik z Marek Miłosz Sieradzki. Z tą samą ilością punktów na IV miejscu znalazł się Przemysław Chruściel z Wołomina, na V Paweł Suchecki z Marek. Wszyscy wymienieni zawodnicy biorą udział w Grand Prix już kolejny raz.

Trudniej było przewidzieć zwycięzców w kategorii starszych. Wśród zawodników wielu to już szachiści zawodowi z rankingiem powyżej 2000. Faworytami byli zawodnicy z dwóch potężnych klubów szachowych - z Zielonki i Wołomina.

Ostatecznie zwycięzcą został zdobywca ubiegłorocznej Grand Prix Marcin Śliwiński z Wołomina, drugi był młody zawodnik z tego samego klubu Mateusz Staroszczyk, trzecie miejsce zajął Witold Rogulski z Zielonki.

Dodajmy, że w turnieju wzięły udział 2 panie: Monika Rogulska i Magdalena Raczek z Zielonki, którym życzymy jak największych sukcesów w całym cyklu turniejów.

Najlepszym zawodnikiem z Marek okazał się Mieczysław Stępniak (12 miejsce), a w kategorii młodszej Miłosz Sieradzki.

Pamiątkowy dyplom i upominek dla najstarszego zawodnika otrzymał Andrzej Jezierski, a najmłodszym szachistą był Damian Krasiewicz - uczeń I klasy szkoły podstawowej nr 3 w Markach.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach: w Radzyminie, Kobyłce Kobyłce Zielonce (bliższe terminy zostaną ogłoszone niebawem).Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry