V Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w warcabach 100-polowych, 15.12.2002 r.

Rafał Redeł UKSStruga

 15 grudnia 2002    23:55

W niedzielę 15 grudnia 2002 r. w Mińsku Mazowieckim w Miejskim Domu Kultury odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w warcabach 100-polowych. Tradycyjnie już w turnieju wzięli również udział zawodnicy UKS "Struga" - tym razem 7 warcabistów. Frekwencja zawodów była bardzo wysoka (nawet międzynarodowa dzięki uczestnictwu Rosjan i przedstawiciela Armenii), toteż nasi warcabiści nie mieli łatwego zadania. Tym bardziej, że obok stałych bywalców różnych turniejów, na zawody do Mińska Mazowieckiego pojechali z Marek także nowicjusze: Jarek Roszkowski i 6-letni Michał Wójcik.

Mimo, że w turnieju grali "wszyscy ze wszystkimi" - "duzi i mali" - po 7 rundach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Naszym zawodnikom Mińsk Mazowiecki kolejny raz przyniósł szczęście. Oto ich lokaty:
Edyta Suchecka - I miejsce w kategorii juniorów
Kamil Różycki - IV miejsce w kategorii młodzików
Paweł Suchecki - X miejsce w kategorii kadetów
Michał Różycki - I miejsce w kategorii młodzików
Natalia Rydzewska - XI miejsce w kategorii młodzików
Jarosław Roszkowski - XIII w kategorii kadetów
Michał Wójcik - XIV miejsce w kategorii orlików

Dodajmy, że Michał Wójcik był najmłodszym zawodnikiem startującym w turnieju - był to jego debiut na warcabnicy 100-polowej. Zajmując 14 miejsce, wyprzedził piętnastu starszych stażem i wiekiem warcabistów.

Na wielkie brawa zasłużył Michał Różycki, który wreszcie sięgnął po I miejsce w swojej kategorii. Do tej pory na większych turniejach wciąż brakowało mu szczęścia i zdobywał "etatowo" czwarte lub piąte miejsce - obok podium. Miejmy nadzieję, że to zwycięstwo dowartościuje Michała i doczekamy się wkrótce następnych zwycięstw.

Tych sukcesów życzymy wszystkim naszym zawodnikom w Nowym Roku 2003!Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry