III Seminarium szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Goshu Kan - Wołów 2010

Piotr Wysocki UKSSanchin

 30 marca 2010    00:17

W dniach 19 - 23.03.2010 r. w Wołowie odbyło się III Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do. Instruktorem prowadzącym zajęcia na zaproszenie organizatorów był President JKF Goju Kai Europa Shihan Leo Lipinski - 7 Dan Goju Kai, 8 Dan Seiwa Kai. W trakcie trzydniowego spotkania odbyły się 3 sesje treningowe, po 4 godziny każdego dnia. Nasz Mistrz jak zwykle z uśmiechem na twarzy godzinami tłumaczył szczegóły i poprawiał błędy. Główny wysiłek skupił na dwóch formach: Sanseru i Shisochin jako diametralnie różnych od siebie. Wybierając materiał treningowy Shihan ponownie próbował uświadomić nam, że Goju Ryu to GO (twardość) i JU (miękkość), a nie tylko GO. Wielu z nas wykonuje techniki będąc zbyt spiętymi. Kata Sanseru wykonuje się twardo, ale w Shisochin potrzeba już odpowiedniego rozluźnienia, aby poprawnie wykonywać techniki połączone rotacją ciała.Ważnym elementem seminarium był trening Bunkai powyższych form, w różnych aplikacjach. Oczywiście nieodłącznym elementem było wielokrotne wykonanie Kata Sanchin i Tensho, w których to również występują inne rodzaje napięcia ciała i inny oddech. Shihan chodząc po sali treningowej tłumaczył, poprawiał, tłumaczył, poprawiał a później nakazywał ćwiczyć. Po 4 godzinach intensywnych zajęć wykonanie poprawnie Sanchin wymaga wielkiej siły umysłu?doprawdy nie jest to łatwe?

W seminarium wzięło udział ok. 50 uczestników z Wrocławia, Wołowa, Warszawy, Szczecina, Płocka, Ścinawy, Lubina i Marek k/Warszawy, w tym 20 posiadaczy stopni mistrzowskich w Goju Ryu. Na zakończenie seminarium odbyły się egzaminy mistrzowskie po których 4 osoby zostały promowane na 1 Dan oraz:
- Tomasz Bąk - 3 Dan,
- Grzegorz Trubicki ? 3 Dan,
- Artur Adamowicz ? 3 Dan,
- Grzegorz Burniak ? 4 Dan.

Seminarium zostało zorganizowane przez zawodników szkoły Goshu-Kan w Polsce.

Koszt udziału w seminarium zawodników UKS ?SANCHIN? został pokryty z dofinansowania jakie klub otrzymał od Urzędu Miasta Marki, DZIĘKUJEMY!
Więcej zdjęć na www.karate-marki.pl


President
Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai
Poland
mgr Piotr Wysocki

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry