Wielkanocne spotkanie w Klubie Seniora w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 31 marca 2010    16:31

2010-03-25 jajeczko senior 036W Markach przy ul. Fabrycznej 2 w czwartek 25 marca 2010 odbyło się uroczyste Jajeczko Wielkanocne - spotkanie członków Klubu Seniora oraz pracowników Mareckiego Ośrodka Kultury i zaproszonych gości. Przybyli m.in. ks. prałat Zygmunt Wirkowski, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Marek Kroczek oraz emerytowani pracownicy ośrodka.
Spotkanie rozpoczął Koncert Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych w wykonaniu Agnieszki i Roberta Muszakowskich, rodzeństwa które było członkami zespołu Emaus przy parafii św. Izydora w Markach, a od 2008 roku istnieją jako zespól FLYMAY. W ich repertuarze są zarówno piosenki religijne i własne utwory świeckie, których autorem refleksyjnych tekstów i pop-rockowych kompozycji jest Robert Muszakowski. Podczas koncertu duet wykonał szereg utworów, w których łagodny i ciepły głos Agnieszki Muszakowskiej współbrzmiał z pełnym dynamiki i nieukrywanych emocji brzmieniem gitary elektrycznej.
Po koncercie Ks. prałat Zygmunt Wirkowski, zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i poświęcił przygotowane pokarmy. Następnie głos zabrała Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, która życzyła wszystkim pięknych i uroczystych Świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego - pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego, wiosennego nastroju, świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Serdecznie podziękowała Zarządowi i Członkom Klubu za przygotowanie potraw na świąteczny stół, za piękną współpracę i ogromne zaangażowanie w te od lat kultywowaną w MOku tradycję przedświątecznych uroczystych spotkań. Pracy było bardzo dużo, gdyż do wspólnego stołu zasiadło blisko 100 osób. Chwilę później życzenia wielkanocne złożyła także opiekunka Klubu Seniora, Jolanta Salak i Przewodnicząca Zarządu Klubu - Alicja Ulinowska, która także podziękowała dyrekcji i pracownikom MOKu za stworzenie warunków i współpracę przy aranżacji tej pięknej uroczystości. Po części oficjalnej przyszedł czas na podzielenie się jajkiem i degustację świątecznych potraw. Podkreślić należy fakt, że jest to impreza składkowa, nie obciążająca budżetu Mareckiego Ośrodka Kultury. Piękny koncert okolicznościowy, wspaniałe dekoracje, płonące świece, pyszne potrawy i serdeczne rozmowy... niezapomniany wieczór dla wszystkich jego uczestników.

W sąsiedniej sali można było też obejrzeć doskonale korespondującą z wydarzeniem wystawę fotograficzną Piotra Piekarza pt. "Droga Krzyżowa", prezentującą stacje projektu wybitnego artysty rzeźbiarza prof. Wincentego Kućmy zrealizowane w brązie i kamieniu w 2002 roku przy kościele św. Andrzeja Boboli w Markach - Strudze.

Anna Dąbrowska - Pękocka
MOK w Markach

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry