Marki Zimą - rozstrzygnięcie konkursu raz otwarcie wystawy w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK TPM

 1 kwietnia 2010    00:01

2010-03-27_17-10-33Dnia 27 marca 2010 odbyło się w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej "MARKI ZIMĄ". Konkurs zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Marek oraz Portal Społeczności Marek a patronat nad tym projektem objął Burmistrz Miasta Marki - Janusz Werczyński. Organizatorzy nawiązali współpracę ze szkołami w Markach i Mareckim Ośrodkiem Kultury, którego zespół dokonał aranżacji wystawy pokonkursowej.

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Janusz Werczyński, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Marek, Portalu Społeczności Marek oraz oczywiście sami uczestnicy konkursu wraz z kibicującymi im rodzinami i przyjaciółmi.
Wszystkich zebranych przywitała dyrektor MOK, Krystyna Klimecka, wyraziła swoją radość z finalizacji wspólnego przedsięwzięcia i przekazała prowadzenie spotkania Annie Dąbrowskiej-Pękockiej reprezentującej zespół MOK.

Do konkursu zainspirowanego malowniczą marecką zimą przystąpiło 23 fotografów - amatorów podzielonych na kategorie szkół podstawowych, gimnazjów oraz kategorii otwartej dla licealistow i osób dorosłych. Łącznie na konkurs wpłynęły 63 zdjęcia, z których do udziału w konkursie i prezentacji na wystawie pokonkursowej zakwalifikowanych zostało 54.

Organizatorzy powołali jury w składzie:
Jarosław Jaździk - przewodniczący
Izabela Brzezińska - członek
Anna Dąbrowska - Pękocka - członek
Krzysztof Bychowski - członek
którzy po obejrzeniu i ocenie prac nadesłanych przez uczestników konkursu przyznali następujące nagrody i wyróżnienia w kategoriach:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Mateusz Bajszczak - zdjęcie "Drewutnia"
Wyróżnienie - Jakub Nienałtowski - zdjęcie "Owoce zimy"

Gimnazjum:
I miejsce - Łukasz Osiński - zdjęcie "Odbicie"
Wyróżnienie - Katarzyna Bogdan - zdjęcie "Biała szata"

Kategoria Open:
I miejsce - Elżbieta Ładziak - Woźniak - zdjęcie "O świcie"
Wyróżnienie - Dorota Mądrzycka - zdjęcie "W drodze ze szkoły"

Podczas otwartego głosowania internautów w Galerii Konkursowej na portalu marki.net.pl najwięcej głosów otrzymało zdjęcie nr 19 autorstwa Elżbiety Ładziak - Woźniak pod tytułem "O świcie".

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe, natomiast osoby nagrodzone i wyróżnione odebrały z rąk Burmistrza nagrody książkowe oraz bony wartościowe na zakup sprzętu fotograficznego.

Organizatorzy gratulują laureatom konkursu "MARKI ZIMĄ" wszystkim uczestnikom dziękują za udział w konkursie i składają serdeczne podziękowania współfundatorowi nagród - Burmistrzowi Miasta Marki oraz firmie Fotogeneracja - sklep i laboratorium cyfrowe, która wykonała odbitki prezentowanych fotografii.

Uczestnicy, którzy nie byli obecni na rozstrzygnięciu mogą odebrać swoje dyplomy w Mareckim Ośrodku Kultury, ul. Fabryczna 2 od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 19.00.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Anna Dąbrowska - Pękocka
MOK w MarkachGaleria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry