II turniej z cyklu III Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach, Radzymin 12.02.2003 r.

Rafał Redeł UKSStruga

 12 lutego 2003    23:33

W sobotę 15 lutego 2003 r. odbył się drugi z cyklu czterech turniejów w ramach III Grand Prix Powiatu Wołomińskiego Szachach o Puchar Starosty Powiatu. Tym razem szachistów gościł Radzymin (przypominamy, że w grudniu podobny turniej odbył się w Markach, a przed nami jeszcze zawody w Kobyłce i Zielonce). Był to zarazem II Turniej Szachowy o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin.

Zawody, podobnie jak w zeszłym roku, odbyły się na terenie pięknego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w imponującej hali sportowej. Zawodnicy, zgodnie z regulaminem, startowali w dwóch kategoriach wiekowych - do lat 16 i powyżej, każdy rozegrał 7 partii systemem szwajcarskim z czasem 15 minut dla zawodnika.

Faworytami byli laureaci poprzedniego - mareckiego turnieju, choć w obu kategoriach pojawiły się na radzymińskiej imprezie nowe nazwiska szachistów.

Po wytrwałej, blisko 5-godzinnej walce, w kategorii dorosłych zwycięzcą został podobnie jak w Markach Marcin Śliwiński z Wołomina, drugie miejsce przypadło jego młodszemu koledze klubowemu Marcinowi Staroszczykowi, zaś trzeci był mieszkaniec Marek Robert Krasiewicz, IV miejsce uzyskał mieszkaniec Słupna Frank Brinovec (w poprzednim turnieju nie startował), piąty zawodnik to Marcin Piotrowicz z Zielonki, a szósty Witold Rogulski także z Zielonki.

W kategorii do lat 16 niepokonanym mistrzem pozostaje Piotr Piasecki z Wołomina, drugie miejsce zajął jego kolega Jan Poślada, trzeci był reprezentant gminy Radzymin Kamil Różycki (zawodnik UKS "Struga"), czwarty Paweł Suchecki z Marek, tuż za nim Miłosz Sieradzki - obaj również z UKS "Struga". Na szóstym miejscu zakończył turniej Łukasz Jerulank z Wołomina.

Od strony organizacyjnej impreza przebiegała bardzo sprawnie, co było zasługą nie tylko Uczniowskiego Klubu Sportowego "Struga", ale również miejscowych, radzymińskich organizatorów.

Sala była dobrze przygotowana do turnieju, szachistom między partiami proponowano kawę, herbatę i ciasteczka, a warunki lokalowe były bardzo dobre.

Turniej otworzył Burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, życząc wszystkim sukcesów i sportowej walki.

Na zakończenie Pan Burmistrz w towarzystwie przewodniczącego Komisji Oświaty i Sportu w Radzyminie Tadeusza Jędrasika wręczył pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

UKS "Struga" serdecznie dziękuje władzom Radzymina za możliwość przeprowadzenia turnieju w tym mieście i zaprasza do Kobyłki na III turniej - 26 marca 2003 r. o godz. 15.00 (ul. Ks. Marmo, Miejski Ośrodek Kultury).
Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry