Ważą się losy mareckiego Orlika

Paweł Pniewski POMarki

 25 kwietnia 2010    17:59

orlik_logoPo wielu interwencjach instytucji i osób prywatnych Marki znów mają szanse na budowę boiska z prawdziwego zdarzenia w ramach programu "Moje Boisko  - Orlik 2012". Na najbliższym posiedzeniu Sejmiku Województwa radni zdecydują, czy nasze miasto zajmie jedno z miejsc, które zwolniły się po rezygnacji wcześniejszych beneficjentów.

W starania o wpisanie na listę beneficjentów programu "Moje Boisko - Orlik 2012" w 2010 roku mareckiego wniosku poza władzami miasta zaangażowało się także m.in. stowarzyszenie Grupa Marki 2020, które reprezentowane przez Katarzynę Dwornikiewicz, Tadeusza Markiewicza oraz Jacka Orycha silnie zabiegało o zmianę niekorzystnej dla nas wcześniejszej decyzji radnych województwa. Również mareckie koło Platformy, w osobie Pawła Pniewskiego dołożyło cegiełkę do wspólnej budowy sukcesu, jakim miejmy nadzieję, będzie budowa Orlika już w 2010 roku.

Wspierając do końca działania mające na celu otrzymanie dofinansowania z budżetu samorządu województwa na budowę kompleksu sportowego w Markach postanowiliśmy rozesłać mejle z prośbą o poparcie dofinansowania mareckiego Orlika do wojewódzkich radnych PO z naszego okręgu (Jolanty Koczorowskiej, Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa oraz Andrzeja Wojciechowskiego) oraz do przewodniczącego Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Ludwika Rakowskiego.

Oto treść wiadomości:

Szanowni Państwo,

Na najbliższym posiedzeniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni podejmą decyzję o dofinansowaniu w 2010 roku ośmiu wniosków zgłoszonych do programu "Moje Boisko - Orlik 2012", w związku z rezygnacją wcześniej wskazanych beneficjentów programu. Uchwałą Zarządu Województwa Nr 763/340/10 dokonano wyboru ośmiu gmin, które za zgodą radnych Sejmiku mają otrzymać dotację celową. Tym razem wśród szczęśliwców znalazła się gmina Marki.

Zarząd koła Platformy Obywatelskiej RP w Markach w imieniu mieszkańców miasta Marki zwraca się z apelem o poparcie dla budowy kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" w naszym mieście. Wcześniejsza uchwała Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 22.02.2010. w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla budowy kompleksów sportowych, wzbudziła wśród mieszkańców Marek poczucie żalu i niesprawiedliwości, ponieważ mimo spełnienia części kryteriów wniosek władz naszego miasta nie znalazł się na liście beneficjentów.

W Markach, mieście liczącym ponad 24 tysiące mieszkańców, nie ma obecnie ani jednego ogólnodostępnego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Budowa kompleksu sportowego w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" może okazać się jedyną okazją dla naszego miasta do szybkiego powstania boiska na miarę XXI wieku. W związku z wieloma wyzwaniami,  z jakimi aktualnie muszą się zmierzyć Marki (m.in. budowa nowego budynku gimnazjum, kanalizacja miasta) budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią, finansowana jedynie z budżetu miasta, może okazać się w najbliższym czasie niemożliwa.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą o udzielenie poparcia dla budowy Orlika w Markach w 2010 roku podczas najbliższego posiedzenia Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Z poważaniem,

Zarząd koła
Platformy Obywatelskiej RP
w Markach

Galeria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry