Majówka na Suwalszczyźnie z MOK w Markach - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 10 maja 2010    14:33

2010-04-30 suwalszczyzna 119Na tegoroczną majówkę, czyli dni od 30 kwietnia do 3 maja 2010 Marecki Ośrodek Kultury zaproponował swoim sympatykom autokarową wycieczkę na Suwalszczyznę i do Wilna. Program wyjazdu był bardzo bogaty - obejmował nie tylko zwiedzanie zabytków, rejs statkiem oraz spacer po Suwalskim Parku Krajobrazowym, ale też ognisko i przejażdżkę bryczkami.

Już pierwszego dnia program wycieczki był pełen atrakcji - po rejsie statkiem z Augustowa do Studzienicznej uczestnicy wycieczki zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej, a następnie wybrali się do Sejn, gdzie mogli podziwiać piękna zabudowę Bazyliki, klasztor podominikański, synagogę oraz unikatową figurę szafkową Matki Bożej z Dzieciątkiem. Wieczorem przyszedł czas na przejazd do ośrodka wypoczynkowego "U Sebastiana" w Remieńkiniu, gdzie czekały już przygotowane pokoje z łazienkami oraz obiadokolacja.

Na drugi dzień wyjazdu przypadała wyprawa na Litwę, wycieczkowicze spotkali się więc na bardzo wczesnym śniadaniu a następnie autokarem przejechali do Wilna, gdzie zwiedzali między innymi Ostrą Bramę, Uniwersytet Wileński, Rynek, Cmentarz na Rossie, Katedrę z grobami królewskimi oraz liczne piękne kościoły oraz cerkiew. W programie zwiedzania znalazła się także Góra Trzykrzyska nawiązująca legendą do początku chrześcijaństwa na Litwie. Spacer po pięknym zabytkowym mieście, gdzie każdy zakątek tchnął historią oraz doskonała opieka przewodnicka dostarczyły tego dnia wszystkim zwiedzającym niezapomnianych wrażeń.

Trzeciego dnia uczestnicy wycieczki zaraz po śniadaniu wyruszyli podziwiać przyrodę w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Znajduje się tam miedzy innymi najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza i rzeka Czarna Hańcza wraz z pięknym Głazowiskiem Barchanowo. Mareccy turyści, oprowadzani przez doskonałego przewodnika, zobaczyli też tego dnia Zamkową Górę, wieś Smolniki, Cisową Górę oraz wąwóz szurpilski wraz z zabytkowymi wysokimi mostami kolejowymi. Tego samego dnia po obiadokolacji na uczestników wycieczki czekały jeszcze kolejne atrakcje: wycieczka bryczkami konnymi po pięknej okolicy oraz ognisko przy muzyce z obowiązkowym pieczeniem kiełbasek.

Poniedziałek był ostatnim dniem wyjazdu zorganizowanego przez MOK w Markach, wiec zarazem dniem powrotu do domu. Zanim jednak wycieczkowicze udali się w kierunku Marek odwiedzili Wigry, gdzie przewodnik oprowadził ich po XII-wiecznym zespole klasztornym Kamedułów oraz Izbie Pamięci Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że Suwalszczyzna i Wilno pozostawiły w pamięci uczestników same przyjemne wspomnienia. Serdecznie dziękujemy za wspólny wyjazd we wspaniałej, przyjaznej atmosferze, wspaniałe wrażenia i doskonałą zabawę.
Już dziś zapraszamy na kolejny wycieczkę organizowaną przez Marecki Ośrodek Kultury!

Anna Dąbrowska - Pękocka
MOK w Markach

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry