X edycja Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach zakończona

Michał Suchecki UKSStruga

 10 maja 2010    20:49

Franc Brinovec - zwycięzca X GPW sobotę 8.05.2010 Turniejem o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka zakończyła się jubileuszowa X edycja Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu. Jest to impreza od samego początku organizowana przez UKS "Struga". W Zielonce rozegrany został czwarty turniej z tego cyklu - poprzednie odbyły się kolejno w Markach, Radzyminie i Kobyłce.

DSC03425

W turnieju w zielonkowskim Ośrodku Kultury i Sportu - być może z powodu konieczności zmiany terminu - udział wzięło nieco mniej zawodników niż w poprzednich turniejach (11 zawodników w kategorii open i 12 w kategorii do lat 16).

DSC03429

Ogółem w X GP uczestniczyło 21 szachistów w kategorii open i 30 w kat. do lat 16.

DSC03443

W turnieju w Zielonce zwyciężyli: w kat. open 1.Franc Brinovec (Słupno), 2.Krzysztof Grabara (Wołomin), 3.Robert Krasiewicz (Marki); w kat. do lat 16 1.Damian Krasiewicz (Marki), 2.Adrian Krzeszewski (Cegielnia), 3.Piotr Krzeszewski (Cegielnia).

DSC03456
DSC03466

Nagrody wręczył zwycięzcom Burmistrz Miasta Zielonka Adam Łossan w obecności Dyrektora OSiR-u Roberta Smoderka. Dodatkowo nagrody otrzymali najstarszy zawodnik turnieju Ryszard Tomczyk, najmłodszy szachista Nikodem Wojtczuk i najlepsza kobieta Alicja Piwiec.

Po zliczeniu wszystkich punktów całego cyklu turniejów sędzia wyłonił zwycięzców całego GP. Najlepszymi szachistami naszego powiatu okazali się:
kat. open
1. Franc Brinovec (Słupno)
2. Mateusz Staroszczyk (Wołomin)
3. Krzysztof Grabara (Wołomin)
4. Robert Krasiewicz (Marki)
5. Witold Rogulski (Zielonka)
6. Marcin Śliwiński (Wołomin)
DSC03481

kat. do lat 16
1. Damian Krasiewicz (Marki)
2. Piotr Krzeszewski (Cegielnia)
3. Adrian Krzeszewski (Cegielnia)
4. Max Wierzba (Zielonka)
5. Michał Krzysztofik (Marki)
6. Gracjan Piwiec (Kobyłka)
DSC03494

Zwycięzcy otrzymali puchary (I-III), pamiątkowe dyplomy i nagrody (I-VI). Były też nagrody dla najmłodszego i najstarszego zawodnika oraz najlepszej kobiety oraz drobne upominki.

Organizatorzy z UKS "Struga" dziękując Staroście Powiatu i Burmistrzom Marek, Radzymina, Kobyłki i Zielonki wyrazili nadzieję na dalszą współpracę i spotkanie na kolejnych turniejach.

Oficjalna strona Grand Prix - http://grandprix.ovh.org/.
Zobacz relację z turnieju w TV Zielonka.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry