III Marecki Konkurs Muzyki Instrumentalnej w MOK - finał

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 12 maja 2010    13:53

2010-05-07 konkurs instr fin 055Marecki Konkurs Muzyki Instrumentalnej organizowany przez Marecki Ośrodek Kultury odbył się w tym roku już po raz trzeci. Zgodnie z tradycją do współpracy zostały zaproszone wszystkie mareckie szkoły podstawowe i gimnazjalne. 23 kwietnia 2010 roku o godz. 17.00 w MOK w Markach odbyło się przesłuchanie uczestników zgłoszonych na konkurs - podobnie jak w latach ubiegłych spotkał się on z dużym zainteresowaniem muzykujących dzieci i młodzieży. Uczestnicy zostali podzieleni zgodnie z regulaminem na grupy wiekowe: I-II klasa szkoły podstawowej, III-IV klasa szkoły podstawowej, V-VI klasa szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Łącznie w przesłuchaniach uczestniczyło 29 młodych muzyków z 34 zgłoszonych do konkursu. Oceny prezentowanych przez młodych muzyków utworów dokonało powołane przez dyrektora MOK profesjonalne jury, uwzględniające następujące kryteria: umiejętności instrumentalne, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiedli Izabela Wilczak, muzyk i pedagog - przewodnicząca komisji oraz muzycy Krzysztof Zajkowski - muzyk pedagog Ogniska Muzycznego MOK oraz Tomasz Kuźnicki pedagog i muzyk.

Dwa tygodnie później, 7 maja 2010 roku o godz. 18.00, miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników III Mareckiego Konkursu Muzyki Instrumentalnej. Podczas tego jakże ważnego spotkania, na które przybyli zaproszeni goście, uczestnicy konkursu oraz ich najbliżsi miało miejsce ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów oraz koncert laureatów tegorocznej, III już edycji konkursu.
Na początku uroczystości Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka podziękowała wszystkim młodym muzykom za wspaniałe wykonanie utworów, których wysłuchanie sprawiło jej niekłamaną przyjemność. Podkreśliła, jak wiele mobilizacji i odwagi wymagał od nich publiczny występ i wyraziła swoją radość z faktu, że muzyczne zainteresowania młodych ludzi są pielęgnowane - przy ogromnym udziale rodziców, którzy umiejętnie podtrzymują zapał swoich dzieci i wspierają je w trudnych dla nich chwilach. Przewodnicząca jury, Izabela Wilczak, podkreśliła, że wspólną pracę dzieci, rodziców i pedagogów w każdej edycji konkursu widać bardzo wyraźnie ? młodzi muzycy robią ogromne postępy i z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom gry i dobór repertuaru. Szczególnie miłym akcentem była jej zdaniem popularność w tegorocznej edycji konkursu utworów Fryderyka Chopina ? które choć piękne, należą do jednych z najtrudniejszych do opanowania.

Chwilę potem nadszedł moment ogłoszenia wyników, wręczenia nagród ? oraz oczywiście bardzo oczekiwany koncert laureatów. Wszyscy uczestnicy III Mareckiego Konkursu Muzyki Instrumentalnej otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez Marecki Ośrodek Kultury, które będą pamiątką i zachętą do dalszej pracy oraz przypomnieniem o zbliżającej się kolejnej edycji konkursu instrumentalnego, na którą Marecki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych już dziś. Do zobaczenia za rok!

Na koniec podajemy listę laureatów nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu:

Kategoria wiekowa 7-9 lat:
I miejsce - Krzysztof Świerczyński - pianino
II miejsce - Weronika Adamska - pianino
III miejsce - Amelia Wróblewska - pianino

Kategoria wiekowa 10-12 lat:
I miejsce - Dominik Bachert - pianino
II miejsce - Zuzanna Konrad - pianino
III miejsce ex aequo - Maria Haraszkiewicz - pianino
III miejsce ex aequo - Weronika Konrad - pianino
Wyróżnienie - Hanna Tomczyńska - keyboard
Wyróżnienie - Paweł Ząbek - flażolet

Kategoria wiekowa 13-15 lat:
I miejsce - Jakub Orzeł - pianino
II miejsce - Bartosz Piotrowski - pianino
III miejsce ex aequo - Julia Kasenko - pianino
III miejsce ex aequo - Łukasz Wnuk - pianino

Jury przyznało także GRAND PRIX konkursu dla Fryderyka Daniluka - najstarszego uczestnika konkursu, który porwał wszystkich swoimi interpretacjami utworów swojego ulubionego kompozytora - Fryderyka Chopina.
Anna Dąbrowska - Pękocka
MOK w Markach

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry