Broszura - "Skąd mamy pieniądze i na co je wydajemy"

Piotr Matusiak UMMarki

 5 lutego 2008    10:42

min.jpgSerdecznie zachęcamy mieszkańców Marek do zapoznania się z broszurą pt. "Skąd mamy pieniądze i na co je wydajemy?". Celem publikacji jest przekazanie Państwu możliwie pełnej informacji o dochodach i wydatkach mareckiego samorządu.

Tworzenie i wykonywanie budżetu podlega kontroli ze strony obywateli. Formalnie zakres tej kontroli jest szeroki, faktycznie ? zalety od inicjatywy mieszkańców. Po pierwsze, w powszechnym głosowaniu mieszkańcy wybierają burmistrza Miasta ? osobę odpowiedzialną za przygotowanie budżetu. Po drugie, mieszkańcy wybierają 21 radnych, których najważniejszym zadaniem jest uchwalenie budżetu na następny rok. Po trzecie, budżet jest dokumentem jawnym. Debata radnych nad przyjęciem budżetu jest jawna. Jawne są głosowania nad przyjęciem budżetu, jawna jest jego treść. Jawne są sprawozdania z wykonania budżetu, jawne są debaty ich dotyczące.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi budżetu Marek. Broszura dostępna jest także w formacie PDF (1,14 MB)

Plik do pobrania
PM
Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry