Rozstrzygnięcie XV Jubileuszowego "Dyktanda" już w piątek!

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 24 maja 2010    16:22

28. V. 2010. w piątek, o godzinie 11.00 odbędzie się w Mareckim Ośrodku Kultury rozstrzygnięcie XV Jubileuszowej Edycji Powiatowego Konkursu Sprawności Ortograficznej "Dyktando 2010" zorganizowanego przez Marecki Ośrodek Kultury pod patronatem Starostwa Powiatu Wołomińskiego. Podczas tej uroczystości finaliści "Dyktanda 2010" z całego powiatu wołomińskiego wraz ze swoimi nauczycielami oraz przedstawicielami Ośrodków Kultury spotkają się z wybitnym z wybitnym językoznawcą prof. Jerzym Bralczykiem, honorowym patronem konkursu i autorem dyktanda finałowego, które młodzież napisała 18 maja 2010, a także poznają wyniki oraz listę zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. Laureaci otrzymają z rąk patronów nagrody, a wszyscy uczestnicy i ich pedagogowie pamiątkowe dyplomy - będzie także z pewnością możliwość zdobycia autografu profesora na egzemplarzu książki jego autorstwa.

Powiatowy Konkurs Sprawności Ortograficznej organizowany dla młodzieży uczęszczającej do I klas szkół gimnazjalnych w powiecie wołomińskim i jest podzielony na trzy etapy: szkolny, miejski - przy współpracy ośrodków kultury oraz powiatowy - w siedzibie organizatora. Łącznie bierze w nim udział około 3000 uczniów.
"Dyktando" jest nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy w zakresie poprawności językowej, ale także zachętą do poznawania zasad polskiej ortografii i doskonalenia umiejętności sprawnego pisania. Konkurs jest autorskim programem Mareckiego Ośrodka Kultury realizowanym od 1996 roku początkowo jedynie w Markach, a następnie w całym powiecie wołomińskim jako wspólny projekt Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego.
Od pierwszej do siódmej edycji patronował konkursowi znakomity językoznawca, redaktor Andrzej IBIS-Wróblewski - popularyzator kultury języka, autor felietonów i książek na temat poprawności językowej. W tym roku dzięki staraniom Mareckiego Ośrodka Kultury Jubileuszowa Edycja "Dyktanda" została objęta honorowym patronatem przez prof. Jerzego Bralczyka, wybitnego językoznawcę, polonistę a zarazem specjalistę w zakresie języka mediów, polityki i reklamy.

Anna Dąbrowska - Pękocka
MOK w Markach

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry