Marki powodzianom

Piotr Matusiak UMMarki

 24 maja 2010    16:45

wilkow
Urząd Miasta Marki organizuje akcję pomocy dla powodzian.

Wspólnie z Fundacją Polska Raula Follereau dary zebrane podczas akcji w Markach dostarczać będziemy do gminy Wilków w województwie lubelskim.

Według najświeższych danych z gminy Wilków najpilniejsze potrzeby to: środki czystości – pasty do zębów, szczoteczki, mydła, szampony; a także bielizna(!), kalosze, wodery, koce, latarki z zapasowymi bateriami, konserwy żywnościowe. Prosimy o niedostarczanie wody, którą znacznie ekonomiczniej kupić w pobliżu potrzebujących niż przewozić 200 kilometrów, ani ubrań (poza bielizną), które być może potrzebne będą dopiero w późniejszym etapie akcji, a jest już ich na terenie gminy sporo.

W okresie dwóch tygodni potrzebne będą także: wiadra, łopaty, rękawice robocze i gumowe, szczotki, ścierki, środki czyszczące, pościel, myjki ciśnieniowe, agregaty. Ważne, aby produkty nie były pakowane w kartonowe opakowania bowiem na miejscu często muszą być składowane pod gołym niebem.
Z Marek regularnie dary będą dowożone i przekazywane zgodnie z sugestiami wójta gminy Wilków Grzegorza Teresińskiego.

Dary można składać codziennie (począwszy od wtorku 25 maja) w godzinach pracy urzędu oraz także potem, do godziny 20. Dyżurować będą pracownicy Urzędu.


Burmistrz Miasta
/ - /
Janusz Werczyński


wilkow

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry