Dawna Architektura Marek - II edycja konkursu fotografii amatorskiej - nowy terminarz

Anna Dąbrowska-Pękocka TPM

 6 października 2010    13:52

plakat_kol_tTowarzystwo Przyjaciół Marek wraz z Portalem Społeczności Marek - marki.net.pl oraz Mareckim Ośrodkiem Kultury i Szkołami mareckimi już po raz drugi zaprasza serdecznie wszystkich do wzięcia udziału w otwartym konkursie fotografii amatorskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Marki -  "MARKI W OBIEKTYWIE - DAWNA ARCHITEKTURA MAREK". Poniżej znajduje się pełny regulamin konkursu.

UWAGA
Z uwagi na małe zainteresowanie konkursem w wakacje, przesunęliśmy termin nadsyłania prac na dzień 31 października 2010.


Regulamin


II konkurs fotografii amatorskiej
MARKI W OBIEKTYWIE
DAWNA ARCHITEKTURA MAREK


Organizator konkursu:


Towarzystwo Przyjaciół Marek oraz Portal Społeczności Marek - marki.net.pl - przy współpracy ze Szkołami mareckimi oraz Mareckim Ośrodkiem Kultury i portalem mojpowiat.pl. Patronat: Burmistrz Miasta Marki.

Celem konkursu jest:


- Zachęcanie społeczności mareckiej, szczególnie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej, zmobilizowanie do świadomego obserwowania i utrwalania otaczającej ich rzeczywistości oraz wyostrzanie zmysłu obserwacji, plastycznego myślenia, a co za tym idzie rozwoju osobistego uczestników.
-  uwrażliwienie markowian na urok i niepowtarzalność ich rodzinnego miasta oraz jego okolic: urodę miasta i terenów zielonych ze szczególnym uwzględnieniem dawnej mareckiej zabudowy i interesujących szczegółów architektonicznych.
-  integracja młodszej i starszej społeczności mareckiej, wspólna wymiana doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych wśród fotografów-amatorów w każdym wieku - realizowane za pomocą dyskusji internetowych oraz wzajemnego komentowania nadesłanych prac.

Wymagania konkursowe:


- Temat nadsyłanych prac musi być zgodny z tematem konkursu: "DAWNA ARCHITEKTURA MAREK".
Zdjęcia nie muszą być zrobione w tym roku - jeżeli macie w swoich archiwach ciekawe ujęcia mareckiej architektury własnego autorstwa - zapraszamy do udziału!
- Interpretacja tematu zależy od uczestników,  jednakże organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nie przyjęcia zdjęć o treściach uznawanych za kontrowersyjne lub obraźliwe. Oceniane będą jedynie pojedyncze zdjęcia (nie przyjmujemy cyklów reportażowych).
- Każdy uczestnik może zgłosić maksimum 3 prace w formacie JPG o wymiarze minimum 1500 x 1000 pikseli i wadze pliku nie przekraczającej 5 MB. Każdy plik powinien być przygotowany do wykonania odbitek i prezentacji na wystawie pokonkursowej w Mareckim Ośrodku Kultury. Pliki powinny mieć nadany tytuł: małymi literami i bez użycia polskich znaków.
Do zdjęć dołączony musi być tekstowy plik zgłoszeniowy zawierający pełne dane autora: imię, nazwisko, wiek (klasa i szkoła - jeżeli dotyczy to uczestnika), adres zamieszkania, telefon, adres mailowy oraz listę plików zgłoszonych do konkursu zawierającą tytuły zdjęć, opis przedstawionych obiektów wraz z ich adresem.
- Plik zgłoszeniowy musi zawierać także klauzulę zezwalającą na ich publikację organizatorom konkursu w galerii konkursowej na portalu marki.net.pl oraz późniejsze wykorzystanie fotografii przez Towarzystwo Przyjaciół Marek do celów statutowych przy współpracy z portalem marki.net.pl.
- Wszystkie pliki prosimy wysyłać na adres: konkurs@marki.net.pl.

Uczestnicy konkursu:


Uczestnikiem konkursu fotografii amatorskiej "MARKI W OBIEKTYWIE - DAWNA ARCHITEKTURA MAREK" może zostać każda osoba powiązana z Markami miejscem urodzenia, zamieszkania, nauki lub pracy.
Uczestnicy podzieleni będą na 3 kategorie wiekowe:
- uczniowie szkół podstawowych (klasy 0-6)
- uczniowie gimnazjów i szkół średnich
- kategoria open - uczestnicy od lat 18 do lat - 100.

Terminarz:


- 31 października 2010 - termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny na adres mailowy: konkurs@marki.net.pl. Prace nadesłane w późniejszym terminie mogą zostać nie uwzględnione przez komisję oceniającą.

- 10 listopada 2010 - Rozstrzygnięcie konkursu - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów oraz uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej. Wszyscy uczestnicy zostaną także powiadomieni o terminie uroczystego finału notką umieszczoną na portalu marki.net.pl oraz droga mailową.

Przebieg konkursu:


Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane w galerii na portalu marki.net.pl a następnie poddane ocenie dwutorowo:

1. zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłoni komisja oceniająca, w skład której wchodzić będą osoby z wykształceniem fotograficznym, plastycznym oraz przedstawiciele organizatorów - Towarzystwa Przyjaciół Marek i Portalu Społeczności Marek.

2. nagrodę specjalną otrzyma praca wskazana poprzez głosowanie internautów po opublikowaniu prac w galerii konkursowej na portalu marki.net.pl

3. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu odbędzie się ekspozycja prac, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz dyplomów z podziękowaniami dla wszystkich uczestników konkursu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!plakat_kol

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry