Głosuj bez meldunku - Wybory Prezydenta RP 20 czerwca 2010

Paweł Pniewski POMarki

 7 czerwca 2010    14:44

Głosuj bez meldunku!Na stronach internetowych www.glosujbezmeldunku.pl oraz www.gdziekolwiek-bedziesz.pl znajdą Państwo wszelkie potrzebne informacje o tym, jak wziąć udział w wyborach prezydenckich będąc w dniu wyborów poza miejscem swojego zameldowania. 20 czerwca będziemy wybierać reprezentanta całej Rzeczypospolitej i wszystkich Polaków, który będzie pełnił swój urząd przez najbliższe 5 lat. Nie pozwólmy, by inni wybrali za nas. Skorzystajmy z naszego demokratycznego prawa, o które walczyli nasi dziadowie i ojcowie, oddając życie w imię wolnej Ojczyzny. Idźmy na wybory, 20 czerwca każdy głos ma znaczenie.


Do 10 czerwca można złożyć wniosek w Urzędzie Miasta o dopisanie do listy wyborców. Numery mareckich obwodów głosowania potrzebne do wpisania we wniosku znajdują się pod tym linkiem. Do 17 czerwca istnieje możliwość dopisania się do listy wyborców w obwodzie za granicą, natomiast do 18 czerwca można otrzymać zaświadczenie z urzędu swojej gminy, upoważniające do oddania głosu w dowolnym obwodzie głosowania na terytorium RP.


Tegoroczne wybory prezydenckie będą pierwszymi, podczas których istnieje możliwość zagłosowania przez pełnomocnika. Z tego prawa mogą skorzystać osoby o orzeczonym stopniu niepełnosprawności lub wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 75 lat. Wzór wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania dostępny jest również na stronach internetowych.


Lokale wyborcze otwarte będą między 6:00 a 20:00.


Paweł Pniewski


Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry