Centrum Handlowe M1 niesie pomoc ofiarom powodzi

Piotr Matusiak UMMarki

 27 maja 2010    10:39

wilkowCentrum Handlowe M1 w Markach współorganizuje akcję pomocy dla powodzian. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy przeprowadzona będzie dwukrotnie tj. w najbliższy weekend 29-30 maja oraz 5-6 czerwca, na terenie centrum handlowego M1. Dary otrzymają osoby z gminy Wilków, która należy do obszarów najbardziej dotkniętych powodzią.

Akcję pomocy dla powodzian zainicjował Burmistrz miasta Marki wraz z centrum handlowym M1, przy współudziale Fundacji Polska Raula Follereau. Już w ostatni weekend maja oraz pierwszy weekend czerwca zostanie zorganizowana zbiórka rzeczy najpotrzebniejszych takich jak: żywność, środki czystości, środki chemiczne, odzież (zwłaszcza bielizna) a także sprzęty, np. agregaty, latarki, łopaty. Gmina Wilków położona w województwie lubelskim należy do terenów najbardziej zniszczonych przez żywioł. Kilkudniowa akcja zabezpieczenia wałów nie przyniosła należytego skutku i już następnego dnia wieś Wilków stanęła pod wodą.

Organizatorzy apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w akcję pomocy poszkodowanym. Dary można składać od wtorku 25 maja w siedzibie urzędu miasta Marki, które na te dni będzie pełniło dyżur do godziny 20.

Główna akcja zbiórki rzeczy przeprowadzona będzie na terenie centrum handlowego M1w Markach w dniach 29-30 maja oraz 5-6 czerwca. Na parkingu rozstawione będą specjalne kosze, które ułatwią segregację rzeczy. Stamtąd w regularnych odstępach czasu będą odjeżdżać busy. Dary w pierwszej kolejności otrzymają osoby, które najbardziej ucierpiały.


wilkow

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry